Ekonomi

Bitcoin Liq Olmak Ne Demektir?

İlk kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin, içerisinde onlarca farklı kavramı bulundurarak insanlara kazanç sağlatan bir kaynaktır. Kaynak, her dönem belirli iniş ve çıkışlar yaşatarak değişik alanlara bölünebilmektedir. Özellikle burada kendisini geliştirmek isteyen ve kripto para birimleri yeni öğrenmeye başlayan kişiler farklı kavramları merak edebiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan Bitcoin Liq olmak ifadesi, oldukça değişik kavramlardandır. O yüzden bugünkü yazımızda sizlere bu ifadeyi detaylı şekilde açıklayarak anlatacağız.

Bitcoin piyasası içerisinde Liq olmak koşulsuz herkesin çok duyduğu bir konudur. Kavramın tam karşılığı “liquidity” kelimesinden türemektedir. Bu anlam ekonomi bakımından bütün mal varlıklarının nakde çevrilmesi olarak bilinse de kripto para birimlerinde bu olay biraz değişiklik gösterebiliyor. Özellikle detaylı olarak açıklayacak olursak Liq: kişinin elinde bulundurmuş olduğu bütün varlıklarının elden çıkarılması anlamına gelmektedir. Bunun yanında anlam olarak bir de sahip olunan varlıkların mecburen satılmak zorunda kalması karşılığına da gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds