Ekonomi

Bitcoin’de Mum Kapanışı Ne Demektir?

Kripto para birimlerinde alım ve satım yaparken bazı analizler yapılmaktadır. Özel ve temel analiz birimleriyle hareket eden kişiler, bazen basit değerlere bakarak yatırımlarını yönetirler. Özellikle bu noktada bazı kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlardan mum grafikler, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kullandığımız borsalarda fazlasıyla yer alır. Grafiğin temel amacı, bir mumu simgeler ve yaklaşık beş dakikalık bir süreyi temsil ederek kapanışlarını göstermektedir. Bu alanda ise bazı insanlar detaylı şekilde mum kapanışının ne olduğunu öğrenmek isteyebiliyorlar. O yüzden bugünkü yazımızda “Bitcoin’de Mum Kapanışı Ne Demektir?” sorusunu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bitcoin’de mum grafikleri, anlık olarak kullanıcılara piyasa içerisindeki para biriminin negatif ya da pozitif olarak hareket büyüklüğünü aktarmaktadır. Bu değerler, her zaman değişiklik göstererek kullanıcıların değerlendirmesine yani analiz edilmesine göre yatırımlar yapılır. Bunun yanında mum kapanış konusu özellikle büyük bir merak yaratabiliyor. Bu kavram ise mum grafiği içerisinde kapanış fiyatlarını belirterek zaman diliminin bittiğini aktarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds