Ekonomi

Bitcoin’de Orta Vade Ne Demektir?

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin tamamında belirli dönemler ve zamanlar vardır. Bu dönemler, aktif olarak para birimlerini takip edenler için önemli etkenler barındırarak, satın alım konusunda her zaman fayda sağlar. Özellikle bu noktada en çok kullanılan zaman kavramlarından bir tanesi de “Bitcoin Orta Vade” ifadesidir. Ne anlama geldiği oldukça merak edilen bu kavramı, bugünkü yazımızda detaylı bir şekilde inceleyerek açıklayacağız.

Bitcoin orta vade ifadesi, karşılık olarak tüm kripto para sistemlerinde de aynı anlama gelmektedir. 2 haftadan başlayan süreç, ortalama olarak 2 ve 3 aya kadar değişerek kendisini sürdürebilir. Bu süre, satın alım yapıldıktan sonra dikkatli bir şekilde kontrol edilerek strateji üretmek üzerine kuruludur. Özellikle yaşanabilecek fiyat dalgalanmamaları, orta vade sayesinde kolaylıkla minimalize edilebilmektedir.  

Bitcoin’de kısa, orta ve uzun vadeli olarak farklı şekilde yatırımlar yapılmaktadır. Burada kısa vade 5 ila 14 günü kapsamaktadır. Orta vade 2 haftadan başlayarak 3 aya kadar devam edebilirken, uzun vade ise 1-2 yıllık süreyi kapsayabilmektedir. Elbette bu noktada kişilerin yaptıkları yatırımlara göre düzenlemeler yapabilmesi mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi