Faizsiz Nakit Avans Veren Tüm Bankalar

Günümüzde nakit para, her durumda gerekmekte olan durumlar arasındadır. Her ne kadar kredi ya da banka kartımızda para da olsa, çoğu durumda nakit para görülmektedir. Bunun için kişiler, acil nakit ihtiyacına düşebilmektedir. Bu konuda faizsiz nakit avans veren bankalar, en çok aranmakta olan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Faizli alınan krediler, kullanıcılarına çok fazla sıkıntı çıkartabildiği için oldukça önemli olmadığı sürece tercih edilmemektedir. Vatandaşlar bu nedenle daha kolay ödeyebilecekleri, faiz korkusu da yaşamayacakları bankaları daha sıklıkla tercih etmektedir.

Bankalar, her zaman müşterilerini arttırmak istediği için, çeşitli yöntemlere gitmektedir. Bunlardan bir tanesi de faizsiz nakit avans olmaktadır. Bu finansal kuruluşlar, bazı durumlarda faizsiz uygulamalarda bulunabilmektedir. Bu uygulamalar, dönem dönem vatandaşların ilgisini çekebilmek adına, 0 faizli kampanyalar şeklinde duyurulmaktadır. Bu nedenle bu durumların kaçırılmaması için, her ay kontrol edilmesi, faizsiz nakit avans almak isteyen kişiler için en önemli konular arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Enpara Gün Sonu İşlemleri Devam Ettiği İçin Hatası

Ancak kredi kartınız varsa, nakit avans alma olasılığınız daha da kolay olmaktadır. Kredi kartlarımız aracılığı ile ATM’den işlem yaparken, sık sık nakit avans limiti seçeneği karşımıza çıkmaktadır. Bu bilgi, kartımızdan çekilebilecek nakit avansı göstermektedir. Böylece normal şartlarda nakit avans, kredi kartlarının kullanılarak, ATM’ler kullanılarak alınabilmektedir. Ancak bankalara da gidilerek, kredi kartı içerisinden de nakit avans alınabilmektedir. Kredi kartınız içerisinden gerek ATM, gerekse banka aracılığı ile çekeceğiniz bu miktar, avans çekildikten sonra kredi kartı limitinizden düşmektedir. Bu nedenle aldığınız avans, limitiniz kadar olduğu için aşma korkusu gibi bir durum da yer almamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcu Olan Biri Kefil Olabilir Mi?

Ancak bazı durumlarda, kredi kartlarında bu limit uygun olmayabilmektedir. Bunun nedenleri oldukça fazladır. Eğer kredi kartınızın nakit avans limiti kapalıysa, açılabilmesi için ilgili bankanın, müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bu konuda bankaya giderek, açılmasını da talep edebilirsiniz. Ancak kredi kartınız yoksa, faizsiz nakit avans veren bankaları ve ilgili dönemler her zaman takip etmeniz gerekmektedir. Burada karşınıza çıkan kampanyalar da sadece belirli bir süreliğine açıldığı için, hızlı bir şekilde faydalanmanız, tarihleri kaçırmadan başvurmanız tavsiye edilmektedir. Faizsiz nakit avans veren bankalar bunlardır.

İlginizi Çekebilir:  Marjin Nedir? Serbest Marjin Nedir?

• Yapı Kredi Bankası

• Garanti BBVA

• Ziraat Bankası

• Akbank

• Halkbank

• Vakıfbank

• Denizbank (Kobi)

• Türkiye Finans

• Vakıf Katılım Bankası

• Ziraat Katılım Bankası

• Kuveyt Türk Katılım Bankası

• Albaraka Türk Katılım Bankası

Bu bankaların faizsiz kredi verme dönemleri birbirlerinden değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle düzenli olarak ilanlarını ve duyurularını takip etmeniz gerekmektedir. Bu konuda bankalara giderek faizsiz avans hakkında bilgi alabileceğiniz gibi, müşteri hizmetlerini de arayabilirsiniz. Bu şekilde eğer yakın dönemler böyle bir uygulama söz konusu olacaksa, kaçırmama imkânı yakalayabilirsiniz. Bankalar sizi olası bir alıcı gözüyle değerlendireceği için, bilgi verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara