Sağlık

Biteral Reçetesiz Satılır mı? Uyku, Kanama Yapar mı?

Biteral film kaplı tablet antibakteriyal ve antiprotozoal etki gösteren bir ilaçtır. Genel kullanımı idrar ve üreme yollarında oluşan enfeksiyonların giderilmesi içindir. Doktorlar hem kadınlar hem erkekler için rahatsızlığın durumuna göre bu ilacı size uygun görebilir. Beyaz reçete ile satılır. Reçetesiz kullanımı mümkün değildir. Doktorun önerdiği süre içerisinde doz aşımına gitmeden düzenli kullanmanız sağlığınız ve tedavinin başarı göstermesi açısından çok önemlidir. Ayrıca bağırsakta bulunan bir tür parazitin tedavisinde de bu ilaç olumlu etki gösterebilir.

Biteral Uyku Yapar mı?

Prospektüs içinde belirtilen içerisinde yan etki olarak uyuklama hali bulunmaktadır. Biteral uyku yapabilir. Sizi rahatsız eden bir yan etki olduğunda hekiminize danışınız.

Biteral Kanama Yapar mı?

Biteral ilacının prospektüs içinde kanama ile ilgili bir yan etki bildirilmemiştir. Ancak kanama gibi beklenmeyen bir yan etki gördüğünüz anda doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Muayene sırasında ilaç yazılırken kullandığınız diğer ilaçları dozajları ile beraber doktorunuzla paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.