BMW Angel Farlar Yanmıyor Çözümü Nedir?

Bilindiği gibi BMW araçlarda Angel farlar kullanıcılar arasında en çok şikayet edilen arızaların başında geliyor. Kimine göre bu farlar fabrika çıkışında hatalı olarak müşteriye sunuluyor, kimine göre kimine göre hata kullanıcılarda, kimine göre araçların elektrik akşamlarıyla farların uyumunda yada farların kullanılan yollarla alakalı kimine göre ise farlarda kullanılan ledlerin kaynaklarından kaynaklanmakta. Tüm bu sebepler bir araya geldiklerinde angel eyeler için bir arızalar yumağını oluşturuyorlar. Bu toplam arızaların meydana gelmesi her zaman için her birimizin muhtemel olarak başına gelebilir. Biz elimizden geldiğince bu arızaların sebepleri ve engellenebilmeleri ile alakalı yapacağımız birkaç öneriyi sizin için açıklamaya çalışacağız.

Öncelikle bu arızaların engellenmesi konusuna değinelim. Aldığınız aracın farlarında herhangi bir çatlak olup olmadığına dikkat etmemiz gerekmekte. Özellikle yeni araçlarda bu çatlakların fark edilmemesi kısa süre sonra farlardaki arızalara bir anlam veremeden karşımıza fatura olarak çıkabilmekte. İzlenimlere göre fabrikasyon hata sonucu olan arızaların daha sonra kullanıcı hatası gibi kabul görmesi. Araç kullanıcılarındaki bu dikkatsizliğin sonucu da olabiliyor. Araç ikinci el ise yine ayni titizlikle davranmak sizi yakın dönemde baş ağrısından kurtaracaktır. Gerekirse bu konuda profesyonel yardım da alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  BMW Kronik Motor Arızaları Nelerdir?

Daha sonraki dönemde ise araç kullanırken dikkat edilmesi gereken bir konuya değineceğiz. Burada ise aracı çalıştırdıktan sonra farlarınızı açmanız kullanım ömrünü uzatacaktır. Çünkü açık bırakılan farlar, marşa bastığınızda aküden farlara giden akımı düşürmektedir ve hemen ardından tekrar farlara yüklenmektedir. Bu ise zaman içinde farların yıpranmasını beraberinde getirmektedir. Bu ledlerdeki balastlarin yanması ise kullanılan ürünlerin hassasiyeti yüksek ürünler olması. Bu durum ledler açısından kronik bir arıza gibi duruyor.

İlginizi Çekebilir:  Scania Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Başınıza bu tür durumlar geldiğinde ilk yapacağınız şey serviste değişim yaptırmak olabilir. Tabi garantiden değiştirme şansınız varsa bu sizin için gerçekten olumlu bir sonuç olarak görülebilir. Çünkü farlar araçların en hassas yerlerinin başında geliyor. Hepimizin bildiği üzere hem yapıları, hem konumları, hemde maruz kaldıkları tüm etkenlere bakarsak hassasiyetleri hemen fark edilecektir.

Şanslısınız demiştik çünkü birçok kullanıcı bu konuda sıkıntı yaşıyor ve şikayetçi oluyor. Gerçi bu sıkıntı genel olarak tüm araçlar için geçerli ve herkesin başına gelen bir durum. Diyelim ki aracınızı böyle bir arızadan dolayı servise götürdünüz ve şikayetinizi bildirdiniz size verilen cevapsa farlardaki çatlağın buna sebep olması. Sizin buna sebep olacak herhangi bir bilgiye sahip olmamanız ise yukarıda belirttiğimiz konuyla da ilgili olarak acaba aracın alındığında mı far çatlağı vardı yoksa sonradan mı oldu sorularıyla müşteri satıcı arasında problem çıkarabilir. Bu durum elbette kullanıcı için açıklaması yada ispatlanması zor bir durum olduğu için hem stres hemde ekonomik olarak ağırlığı kullanıcıya yansıtmakta.

İlginizi Çekebilir:  Dacia Far Açıkken Korna Çalmıyor Çözümü

Durumu hafifletmek için belki özel servislerde böyle bir değişim yaptırmanız yararınıza olabilir. Tabi burada da birçok risk var ama vakitlice engel olabilmek için en basit olarak yeni takılacak farların sizin aracınızdan çıkarılan farlarla birebir aynı ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sizin aracınıza yeni takılan angel eye lerin ömrünü belirleyecektir.

Sizin için derlediğimiz birkaç bilgi ile BMW angel eye farlara bakışları, onların arıza ve sonuçlarını bildirmeyi planladık. Her araç bakımla ayakta kalır.

Hayırlı sürüşler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce