Biyografi

Cem Ersever Kimdir? Neden öldürüldü?

Türkiye’de 1994’te kamuoyunun yakından bildiği kişilere yönelik üst üste faili meçhul olarak cinayetler işlendi.Kürt sıkıntısına silahsız çözüm yolu bulmaya çalışan zamanın Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis’in şaibeli ölümleri kadar ismi JİTEM’le duyulan ve yaptığı konuşmalarla sıkıntı yaratan emekli Binbaşı Cem Ersever’in infaz edilmesi de oldukça büyük bir yankı buldu.

18 Yıldır Aydınlatılamayan İnfaz

Emekli Binbaşı Ersever cinayetinin üstünden tam tamına 18 yıl geçtikten sonra cesedi bulunmasının ardından çekilen olay yeri resimleri ortaya çıktı. JİTEM’den bağlantısını kopardıktan hemen sonra PKK ve JİTEM’in gerçek yüzü olan, faili meçhul ölümler hakkındaki açıklamalarını mahkemede tekrarlamaya doğru giderken rehin alınan Ersever’in, bir zaman sonra 5 Kasım 1994’te Elmadağ civarlarında naaşı bulunmuştur. Ersever’in ölümü üzerine basında ‘’Çok şey bilen insan elleri arkadan bağlı ve kafasına iki üç adet kurşun sıkılarak öldürüldü’’ diyerek yer aldı.

Eller Önden Bağlı, Başında Çuval

Ersever’in dün meydana çıkan resimleri ise birçok iddiayı doğurmaktadır. Ersever’in ellerinin ise önden değil arkadan bağlı olarak bağlanması dışında, kafasından vurulduğu ve kafasının arka kısmından giren kurşunların yüz bölgesinden çıktığı görülüyor. Ersever’in kafasının alt kısmında çuval olması durumu, başına çuval verildikten sonra öldürüldüğü tezini doğruluyor. O günün cinayet evraklarında, Ersever’in cesedinin akşam saatleri güvenlik güçlerine gelmiş olan ihbar telefonu üzerine bulunduğu belirtiliyordu. Resimler de civarın karanlık olduğu, Ersever’in cesedinin taş üstünde yatıyor olduğu görülüyor. Ersever’in ağzının ise kapalı olduğu ise resimlerde yer almıyor.

Hep Gündemde Kalmayı Başardı

Yaşarken de vefat ettikten sonra da gündemden çıkmayan Cem Ersever’in yaşamından satır başları:

  • Güneydoğu Anadolu bölgesinde Jandarma subayı olarak görev aldığı zamanda kaçakçılarla olan ilişkileri sebebinden birçok kez soruşturmaya maruz kalmış ancak hiçbirinden ise ceza ya da uyarı almadı.
  • Ersever’in ismini tüm Türkiye’ye duyurduğu ilk konu ise Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis’in şüpheli bir uçak kazasıyla şehit olmasından birkaç ay sonra binbaşı konumundayken 18 Mart 1994 günü 30 arkadaşıyla beraber istifa etmesi olmuştur.

Cem Ersever ile İlgili Aramalar

Google’da Cem Ersever ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; cem ersever sözleri cem ersever ölüm fotoğrafları cem ersever hizbullah cem ersever yıldız ersever resneli niyazi ahmet cem ersever ahmet cem ersever cenazesi esref bitlis cem ersever neval boz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.