Otomobil

BMW Polen Filtresi Ne Zaman Değiştirilmeli?

Bmw Polen filtresi değiştirilmesi ne vakit yapılır? Bmw Polen filtresi değişimi için vaktingeldiğini nasıl ve hangi yolla anlarız? Suallerini soran bmw sahipleri, polen filtresi temizleme konusunda detayları aşağıdaki yazımızda bulabilirler.

BMW Polen Filtresinin İşlevi

Bmw Polen filtresi; araçlarımızda kullanımı olan klima mekanizmalarının düzenleyicisi görevini sağlayan bir çeşit filtredir. Bmw Polen filtresi ne işeyarar sualine karşılık verilebilecek en kısa ve en doğru cevap, araç içine girmeye çalışan toz bulutlarını tutup, yolcuların alerjik rahatsızlıklarayakalanmamasını sağlaması diyebiliriz.

Polen filtreleri 2’ye ayrılır;

Düz polen filtreleri: Bu filtreler havada olmak üzerekabin içerisine girmek için süzülen virüsler, tozlar, polen ve benzeri birçok kirletici madde türleriniengeller.

Aktif olarak karbonlu bmw polen filtreleri: Bu filtreler dümdüz bmw polen filtrelerinin sağladığı her şeyi sağlamasının yanı sıra; içerisindeki karbonlar sayesi ile dışarıdaki pis koku ve zararlı havalarınbölüm içerisine giriş yapmasını engeller.

Polen Filtresi Değişimi

Bmw Polen filtreleri, 15.000 ve 18.000 km arası ya da minimum yılda üç kez değiştirilmesi sağlanmalıdır. Aksi takdirde; bölüm içerisine giriş sağlayan temiz hava hissedilebilir noktada düşüşe geçecektir. Bu da araç klima mekanizmasının düzgün çalışmamasından yakıt kullanımı artışına kadar değişik problemlere yol açabilir. Bunu anlamanın ise başka bir basit yolu ise hızlı bir şekilde buğulanan camlardır.

Bmw Polen filtresini kendiniz de kolay bir şekildetemizleyebilirsiniz. Temizleme işlemini iyi bir şekilde yapmanın ardından filtreyi artık kurumaya bırakmanız gerekir. Sıcak hava sağlayan saç kurutma makinesi gibi bir cihazla yardımıyla kurutmak olumsuz sorunlara yol açabilir. Bu nedenle temizleme işleminden hemen sonra normal bir şekilde doğalkurumaya bırakınız, ve temiz şekilde tekrardan aracınıza yerleştirin. 

BMW 330i

Bmw polen filtresinde en önemli detayları yukarıda ki yazımızda anlattık. Bu modelinde daha çok bu sorunla karşılanmış olsa da genel olarak yenisini yaptırmak daha mantıklıdır.

BMW 520

En az sorunla karşılanan modeldir. Nadir olarak polen filtresinde sorun yaşansa da bunlar ufak tefek durumlar ile düzeltilebilir.

Görevini yerine getiremeyecek kadar yıpranmış olanbir bmw polen filtresini ise temizlemek yerine tekrardan yenisini almanız daha uygun bir kararolacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi