Passat Anten ve Sigorta Kutusu Nerede?

Türkiye’de severek kullanılan Volkswagen Passat modeline ilk kez sahip oluyorsanız sürüşüne alışmanız kolay olacak olsa da ufak tamir işlerine ihtiyaç duyduğunuzda sigorta kutusu, çakmak sigortası ve anten yeri nerede? Diye arıyor olacaksınız. Çünkü bu parçaların hepsi aslında kolay yerde olsa da tahmin edilmesi biraz zor şekilde konumlandırılmıştır. Aslında bunu bir eksiklik değil avantaj olarak görebiliriz çoğu arabada çirkin bir görüntü katan anten Passat modellerinde ustalıkla gizlenmiştir.

Passat Anten Nerede? Anten Yeri Neresi?

Aracınızın tepesinde ya da bagaj üstünde arıyorsanız yanlış noktalarda vakit kaybediyorsunuz demektir. Passat modellerinde B6, B7 ve B8 kasalarda anten arka camın altındaki siyah kısma yerleştirilmiştir. Buranın içinde çift anten bulunur kısa ve uzun dalga yayın gibi teknik donanımı desteklemek ve daha kaliteli ses olanağı sunmak için çift anten kullanılsa da, sadece arıza yaşadığınız antene müdahale edebilirsiniz.

Passat Sigorta Kutusu Nerede? Çakmak Sigortası Nerede?

Aracınızın elektronik donanımında her hangi bir problemle karşılaştığınızda yedek sigorta ile kolayca değiştirebilmek için sigorta kutusu yerini ve çakmaklık sigortasının hangisi olduğunu bilmek önemlidir. Golf 7 modelleriyle aynı yerde bulunan çakmaklık, direksiyonun sol kısmında bulunan bozuk para, anahtar koymak için tasarlanmış ufak gözün tam arkasındadır. İşlem yapmak için gözü sökmeniz gerekecetir. Fakat gözün sökün işlemi sırasında tırnaklarını kırmamaya dikkat ediniz.

Passat Çakmak Sigortası Nasıl Değişir?

Çakmak sigortasının yerini tam olarak işaret edeceğimizden bu başlığı atmış olsak da tüm sigorta değişimlerini bu adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Çakmaklık sigortası en altta bulunan 20V değerlindeki sarı sigortadır.

  • Bir pense yardımıyla sigortanın üzerinden yutup çekiniz,
  • Aynı değerlete sahip yeni sigortayı yerine yerleştiriniz,
  • Sigorta ayaklarının yerine tam oturduğundan emin olunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: