Otomobil

BMW Yanlama Tuşu

BMW spor sürüş dinamikleriyle nam salmış önde gelen üreticilerdendir. Ülkemizde trafik akışı olan yerlerde haklı olarak drift yapmanın cezası çok yüksek olsa da trafiğe kapalı alanlarda kullanmak için bmw yanlama tuşu hangisi veya nerede? Gibi sorular yeni bmw kullanıcıları tarafından sıkça soruluyor. Önceki yazılarda DTC ve DSC tuşundan detaylı olarak bahsetmiştik şimdi ise bunun tam olarak konumunu ve aracı yanlamaya nasıl hazır hale getireceğinizden bahsedeceğiz.

BMW Yanlama Tuşu Nedir?

Bu tuşa bastığınız anda aracın arkadan salınımı kontrol altına alınmayarak kaymasını sağlayacaktır. Zaten drift tuşu yani yanlama tuşunun amacı aracın dengesini bozmaktır. Arkadan itişli yüksek performans abidesi bmw araçlar bu kullanım için de DTC ve DSC tuşlarını devreye sokmuştur. Bu özellikler çekiş kontrolünü sağlar bu tuşa basarak kapattığınızda ise drift yapmaya hazırsınız demektir.

BMW Yanlama Tuşu Nerede?

Bmw yanlama tuşu yani artık öğrendiğimiz gibi DTC ve DSC tuşları. Orta konsolda veya vitesin tam yanında bulunur. Bu iki isim kafanızı karıştırmasın iki ayrı tuş değil, aracınızın model yılına göre ismi değişen aynı özellikteki tuşlardır ve aracınızda bundan yalnızca bir tane bulunur.

BMW Yanlama Modu Nasıl Açılır?

  • Öncelikle ilgili tuşun yerini tespit edin,
  • Aracınızı hareketsiz konuma getirin,
  • Ekranda ‘DSC veya DTC off’ işaretini görün,
  • Yanlamaya hazır olması için off (kapalı) konumunda kalması gerekmektedir.

Trafiğe açık alana çıktığınızfa bu özelliği tekrar aktive etmeyi unutmayınız. Sürüş güvenliği açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds