Ekonomi

Borsada Spek Hisse Ne Demek?

Borsada spek hisse ne demek? Yatırımcıların bilmesi gerekir. Bu hisseler yatırımcılar tarafından alınmakta ve geri satılmaktadır. Bu alım satım sırasında borsada spek hisseler, tecrübeli kişiler tarafından belirlenmektedir. Aksi takdirde işlem oldukça riskli olduğu için hisseden zarar etme durumu olabilir. 

Bu hisselere bakıldığı zaman, fiyat olarak düşük olduğu söylenebilir. Hissenin genelde kısa süre içerisinde yükselmesi ve yatırımcıya yüksek miktarda kazançlar sağlaması beklenir. Bunun için de borsada yer alan spekülatörler, hissenin değerini yükseltmek için çaba sarf etmektedirler. 

Borsada spek hisse ne demek? Bu soru için en kısa cevap olarak, fiyat değişikliğinin önceden tahmin edilmesi ve kısa süre içerisinde hisseden kâr sağlanması amacıyla borsada hissenin alınıp satılmasına spek hisse denir.  

Speak hisseler ile yatırımcının kısa süre içerisinde yapmış olduğu işlemlerden kar elde etme ihtimali bulunmaktadır. Eğer kâr etme durumu olursa, yüksek miktarda kazançların elde edilebilmesi oldukça mümkündür. Fakat borsada spek hisseler yatırımcı tarafından doğru bir şekilde belirlenemez ve yanlış hisseler alınırsa, yatırımcının elindeki hisseyi de değer olarak kaybetme ihtimali yüksektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.