İş Bankası Kartı Visa Mı?

Visa güvenli bir şekilde ödeme yapmamızı sağlayan bir firmadır. Bankaya gidildiği zaman Visa, Mastercard veya Troy istiyorum diye belirtmezseniz banka kendisine uygun yöntemi seçer ve size onu gönderir. İş Bankası, tek bir ödeme yöntemine bağlı bir firma değildir. Peki, Visa, Master, Troy nedir?

Visa, Master, Troy nedir?

Kart ile yaptığımız tüm alışverişlerde, kira ödemelerinde, para aktarımlarında vs. güvenle ödeme yapmamızı sağlayan rakip firmalardır. Visa, 2004 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Mastercard, 1966 yılında ABD’de kurulmuştur. Troy, 2015 yılında Bankalararası Kart Merkezi tarafından, Türkiye’de kurulmuştur. Troy, Türkiye’nin ilk ve tek yerli ödeme sistemidir. Troy, Türkiye ve ABD’de hizmet vermektedir.

Nasıl Visa Ödeme Şekline Sahip Olabiliriz?

İstediğimiz bir bankadan, bir kart çıkartmak istediğimiz zaman Visa istiyorum diye bildirmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden alıyorsanız kartı, aldığınız şubeye “ Kartımın Visa Olmasını İstiyorum “ konusu altında bir dilekçe yazmanız gerekmektedir.

Dilekçe Nasıl Yazılır?

Dilekçe düz beyaz bir kağıda yazılır. Önce başvurulan makamın adı, daha sonrasında dilekçenin metin kısmı yazılır. Dilekçenin sağ alt kısmında ad, soyad, tarih ve imza kısımları yer alır. Dilekçenin en alt kısmına ise, geri dönüş sağlandığında cevabın hangi adrese geleceğini bildirmek için adres ve telefon numarası yazılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting