Brain Out “Baykuşu Uyandır” Sorusunun Cevabı Nedir?

Baykuşu uyandır sorusunun cevabı nedir, baykuşu uyandırma sorusu cevabı ne? Brain Out’da sorulan “baykuşu uyandır” sorusunun cevabı nedir? Yüz binlerce kişi tarafından oynanan Brain Out isimli zeka sorusu oyunu, sadece Türkiye’de değil dünyada da en çok indirilen oyunlar arasında yer alıyor. Oyunda sorulan sorulardan bazıları gerçek anlamda zorlayıcı olsa da çoğu ciddi anlamda dikkat gerektiren sorulardan oluşuyor. Bu nedenle oyunda sorulan soruların cevapları çoğunlukla zekanız ile değil dikkatiniz ile çözülebilecek türden. Daha önceki yazılarımızda Brain Out isimli zeka sorusu oyununda sorulan bazı sorulardan söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “baykuşu uyandır” sorusundan söz edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:  Kuru Şampuan Saçı Temizler mi?

Baykuşu Uyandır Sorusu

Brain Out’da 11. seviyede sorulan baykuşu uyandır sorusu, gerçekten de oyunun en zor sorularından biri. Gerçekten de sorunun cevabını bulmak için yapmadığımız hamle kalmıyor ancak soru, diğer sorulardan farklı bir hamle bekliyor. Sorunun cevabını da bu yöntemle bulmalıyız ama nasıl?

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Kubilay ve Arkadaşlarının O Kapıdan Geçmeleri Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Sorunun Doğru Cevabı: Güneşi Ekranın Soluna Kaydır

Baykuşun gece avlanan bir canlı olmasından dolayı güneşin batması gerekiyor. Bunun için de ekranın sağında bulunan güneşi ekranın sol tarafından dışarı doğru atın böylece gece olmuş olacak ve baykuş uyanacak. 

Brain Out Nasıl Çözülür? 

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 3. Seviye “Fili Buzdolabına Koy” Sorusunun Cevabı Nedir?

Bu ve benzeri oyunlarda en çok başvurulan yöntem kafa karışıklığı yaratma ve dikkati başka yönlere çekmektir. Bu nedenden ötürü Brain Out’da da soru çözerken ekranda yer alan objelere dikkatli bakmak ve iyi anlamak gerekiyor. Nitekim soruların cevaplarını buralarda çok rahat bulabiliyorsunuz. Öte yandan telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola hareket ettirmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce