Gündelik Hayat

Brain Test 168. Seviye “Tekir’in Balıkları Almasına Yardım Et” Sorusunun Cevabı Nedir?

Brain Test, son zamanların en popüler ve revaçta olan zeka sorusu oyunlarından biri. Birbirinden farklı soruları ve çözüm yöntemleri bulunan bu oyunda, her şeyden önce farklı mantığa sahip zor sorular yer alıyor. Oyunda sorulan bazı soruların cevapları, gerçek anlamda zor olmasından dolayı bazı kullanıcılar soruların cevaplarını Google başta olmak üzere çeşitli arama motorlarında aratıyor. Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “Tekir’in balıkları almasına yardım et” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test Seviye: 

Brain Test adlı oyundaki en kolay ve eğlenceli sorular arasında yer alan bu seviyede, sorunun doğru cevabını bulmak için önceki bölümlerde sorulan soruları da iyi anlamak gerekiyor çünkü soruların hemen hemen hepsi aynı mantığa sahip. Bu yüzden önceki sorular, bu sorunun çözümü noktasında bize önemli ipuçları verir. 

Sorunun Doğru Cevabı: Köpeğin Gözlerini Kaydır

İlk önce köpeğin gözlerine dokunun. Balık tarafına doğru köpeğin gözünü çevirin. Kediyi ise köpeğin tam yukarısına çıkarın. Daha sonra köpeğin gözünü kedinin olduğu yöne çevirin. En son ise kediyi balığın olduğu yere doğru sürükleyin. İşte bu kadar kolay. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Oyunda sorulan sorular her şeyden önce çok farklı bir mantıkla ele alınması lazım. Neredeyse hiçbir soru, ilk seferde çözülmeyecek kadar zor olabiliyor. Bunun için soru cümlesindeki ifadelere ve ekranda yer alan nesnelere dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanı sıra bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds