Brain Test 245. Seviye “Bu Nasıl Doğru Olabilir” Sorusunun Cevabı Nedir?

Son zamanların tartışmasız en çok indirilen, beğenilen ve oynanan zeka oyunları arasında yer alan Brain Test, özellikle zeka sınırlarını zorlayan soruları ile diğer zeka sorusu oyunlarından oldukça ayrı bir yere sahip. Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “bu nasıl doğru olabilir” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test Seviye 245: Bu Nasıl Doğru Olabilir

Oyunda sorulan en gereksiz ve en saçma sorular listesinde üst sıralarda yer alan bu seviyede sorunun doğru cevabını bulmak için ekranın herhangi bir yerine dokunmak yetmiyor. Başka bir çözüm yöntemi bulmak lazım. 

Sorunun Doğru Cevabı: Ekranı Ters Çevirin 

Evet, bu saçma sorunun cevabı ekranı olduğu gibi ters çevirmek. Bu cevabı vererek sorunun doğru cevabını bulmuş ve bir sonraki bölüme geçmiş olacaksınız. Zaman zaman böyle tuhaf sorular da gelebiliyor. 

Brain Test Nasıl Çözülür? 

Tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var. Oyunda sorulan her sorunun mantığı olduğu düşüncesini aklınızdan çıkarın. İlk olarak soru cümlesini iyi okuyup burada geçen kelime oyunlarına dikkat edin. İkinci olarak ise ekranda yer alan nesnelere iyi bakın. Bazen ekrana rastgele dokunmak, telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: