Gündelik Hayat

Brain Test 160. Seviye “Lütfen Kapının Kilidini Aç Dışarıda Mahsur Kaldım” Sorusunun Cevabı Nedir?

Lütfen kapının kilidini aç dışarıda mahsur kaldım sorusunun cevabı nedir? Brain Test isimli oyunda sorulan “lütfen kapının kilidini aç dışarıda mahsur kaldım” sorusunun doğru cevabı ne? Daha önceki yazılarımızda Brain Test isimli oyunda sorulan bazı soruların cevaplarını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca “lütfen kapının kilidini aç dışarıda mahsur kaldım” sorusundan söz edeceğiz. 

Brain Test 160. Seviye: Lütfen Kapının Kilidini Aç Dışarıda Mahsur Kaldım 

Brain Test isimli oyunda sorulan en keyifli ve Türk kültürünü en iyi yansıttığını düşündüğüm sorulardan bir tanesi, bu seviyede dikkatleri başka yöne çevirmek suretiyle verilmiş. Sorunun doğru cevabı aslında oldukça basit ancak yukarıda kilit diye verilen mekanizma işi karıştırıyor.

Sorunun Doğru Cevabı: Paspası Kaldır 

Kilidi açmak için ilk önce paspasın altına bakmak gerekiyor. Bu sayede “lütfen kapının kilidini aç dışarıda mahsur kaldım” sorusunun doğru cevabını vermiş ve bir sonraki bölüme geçmiş olacaksınız. İşte bu kadar kolay. 

Brain Test Nasıl Çözülür?

Bazı sorularda fazla düşünmek sorunun doğru cevabını bulmayı oldukça zorlaştırıyor. Bu nedenle yüzeysel ama detayları yakalamayı bilen bir titizlikle sorulara bakmak gerekiyor. Nesnelere de dikkatle bakılması lazım. Öte yandan bazı sorularda telefonu sallamak, yan çevirmek veya sağa sola döndürmek de bir çözüm olabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds