Sağlık

Bronşit Gece Terlemesi Yapar mı?

Bronşit, faranjit ve buna benzer terimler ile reçetelere teşhis yazılır ve ilaçlarınızı kullanmaya başlarsınız. Ancak bunların birbirinden farkı net olarak genelde bilinmez. Bu makalemizde bronşit ve terleme arasındaki muhtemel ilişkiden bahsedeceğiz. Bronşit, akciğerinizde bulunan minik hava keseciklerinin iltihaplanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Özellikle kış aylarında daha sık bir şekilde görüldüğünden dolayı termeler de kış gecelerinde görüşebilir.

Bronşit gece terlemesi yapabilir. Ancak bununla birlikte bronşitin ana nedeni olan balgam, öksürük gibi şikayetler bulunmuyorsa gece terlemesinin altında başka sebepler aranabilir. Gece terlemesine en çok neden olan şeylerden biri de kalın kıyafetler ve yorganlar ile uyumaktır. Bu çok basit gibi gelse de sizi fazlasıyla rahatsız edeceğinden dolayı zaten hassas olan vücudunuzun daha da ateşlenmesine ve terlemeye sebebiyet verebilir. En ideali, rahat ve pamuklu kıyafetleriniz ile yatağa girmeniz ve rahatsız edici derecede kalın kıyafet ve örtülerden uzak durmanız olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi