Brüt Takasta Hisse Yükselir mi?

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından uygulanan Brüt Takas, hisselerinizi ortaya çıkabilecek bir manipülasyon veya olağan dışı bir durum tespit ettiğinde oluşabilecek her türlütehlikeyi önlemek amacıyla alınan önleme verilen addır. Peki, bu Brüt Takas işlemiuygulandığında, hisseniz yükselir mi? Ne gibi değişikliklere uğrar? Ne zaman yükselebilir? Ne zaman düşebilir? 

İlginizi Çekebilir:  V Live Nasıl Para Kazanılır?

Brüt Takas Durumu Ne Kadar Sürer?

Kararı tamamen SPK’nın verdiği zaman aralığına bağlıdır. Belirli bir tarihe kadar da olabilir; belirsiz, muğlak da olabilir. 

Brüt Takas Yatırım Yapmamı Engeller mi? 

Brüt Takas Hisse almanızı veya herhangi bir yatırımınızı asla engellemez. Bilhassa bütün tehlikelere karşı korumada kalırsınız. 

İlginizi Çekebilir:  Yapı kredi FAST Nasıl Yapılır?

Brüt Takas Olduğunda Hisselerim Yükselir mi? 

Hisselerinizi Brüt Takasa alındığı zaman, ilk alındığı andan itibaren düşüş yaşanması elbettekaçınılmazdır. Çünkü piyasa hareketleriniz kısıtlanmış olur. Fakat ardından Brüt Takas hisseleriniz artabilir. Öte yandan bunun sizin takas hâlinde kalma sürenizle de ilgisi vardır. Örneğin Brüt Takastan çıkan veya çıkarılma tarihi yaklaşmış hisselerinizin fiyatlarında elbette yükseliş görebilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi