Ekonomi

Bu Kart İle Belirtilen İşlem Yapılamaz Ne Demek? Çözümü

Bu hata türü sıkça kullanıcıların karşısına çıksa da internette arama yapıldığı zaman yalnızca aynı cümle tekrar yazılmış. Biz de sizlerin problemini çözmek adına adım adım ‘Bu kart ile belirtilen işlem yapılamaz’ uyarısının sebeplerine bakalım. Aynı hata türü İş Bankası, Ziraat Bankası, İninal kart başta olmak üzere çoğu banka ve aracı kurumun kartı ile işlem yapılmaya çalışıldığında müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Hata teknik ya da limit ile ilgili bir hata değildir, yani üst üste deneyip vakit kaybetmenize gerek yok. Her seferinde bu kart ile işlem yapılamaz hatasını almaya devam edersiniz. Hata ile karşılaşma sebebiniz ilk olarak kart tipiyle alakalı olabilir. Örneğin banka ya da kredi kartı ile işlem yapıyorsanız sistem yalnızca bir tipi kabul ediyordur. Ya da Maestro kart tipiyle alışveriş yapmayı denedğiniz sistem Visa ve Master Card için işleme izin veriyodur.

  • Aynı kartla başka yerden işlem yaparak problemsiz aktif olduğuna emin olun,
  • Uyarıyı aldığınız sistem üzerinde başka kart tipinde alışveriş yapmayı deneyin,
  • Müşteri hizmetlerini arayarak son işlemin neden hata verdiğini sorun. Temsilci o duruma özel neden hata aldığınızı detaylı olarak ekranlarında görecektir. Böylelikle sorunun net çözümünü almış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.