Bu Ülkede Adalet Zenginin Kötü Gün Dostudur

Adalet; haklı olanı haksız olandan ayırmak, haklıya hakkını teslim etmek anlamlarına gelen bir kelimedir. Adil kelimesinden türeyen bu Arapça kelimenin içi ne yazık ki boşaltıldı. Artık ülkemizde herhangi bir vatandaşın adaleti teslim alma hakkı türlü sebeplerden elinden alınmış durumda. Üstelik adalet fakirlere değil zengine parası ve gücü olana işliyor. Bu ülkede adalet zenginin kötü gün dostu, can yeleğidir. Bu ülkede adalet fakire işliyor.

Örneğin adalet polis memurunu öldüren, taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişini yaralanmasına sebep olan Rüzgar Çetin, Ekim ayında tutuklu bulunduğu süre göz önünde bulundurularak tahliye edilmiş daha sonra Ekrem Şakar’ın itirazı sonucunda 7.5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Yani bir polis memurunu öldürmek bir kişinin de yaralanmasına neden olmanın cezası 7.5 yıl.

İlginizi Çekebilir:  Netflix ve Eşcinsellik

Ayşegül Terzi’ye şort giydiği gerekçesiyle tekme atan insanlıktan nasibini almamış Abdullah Çakıroğlu ise 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Kadına tekme atmanın cezası 3 yıl 10 ay. Az bile. Neyse ki sanık daha birkaç gün önce yeniden cezaevine gönderilmişti.

Şimdi Ayşegül Terzioğlu’na şort giydiği için tekme atan kişi zengin bir insan olsaydı ceza alabilir miydi? Tabi ki de hayır. Parası olanı adalet her türlü kolluyor. Bahçeli’nin deyimi tam buraya oturuyor. “Adalet zenginin stepnesidir.”

İlginizi Çekebilir:  Ekşi Sözlükteki Linç Kültürü ve Ekşi Mağdurları

Hatırlayacaksınız Rüzgar Çetin’in tutuklu olduğu ve yakalanmadan önceki zamanlarda medyada nasıl pürü pak, nasıl tertemiz ve günahsız bir insan olarak lanse edildiğini. Hakkında her türden PR’ın yapıldığı ve babası Sinan Çetin tarafından kollanan insan müsveddesinin temize çıkarılma gayretine hepimiz üzüntüyle şahitlik ettik.

İlginizi Çekebilir:  Görgü Kuralları: Yere Tükürmeyin

Görüyorsunuz. Ülkede adaletin sadece fakire, parası olmayana ve garibana işlediğini. Yine belirlemekte fayda görüyorum. Ayşegül Terzi’ye tekme atan insan sadece aklımda gelen bir örnek olduğu için söylüyorum. Yoksa sizin de çevrenizde adaletin “fakir avladığı” akraba kurbanlarınız elbette ki vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara