Biyografi

Buğra Kılıçarslan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Buğra Kılıçarslan, 1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Beykent Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünde başarıyla tamamlamıştır. Yaklaşık 10 yıldır sigortacılık sektöründe üst düzey yönetici olarak çalışmaktadır. Ancak çevresindeki insanların yönlendirmeleri ve ilgisiyle farklı bir sektöre adım atmaya karar vermiştir.

Buğra Kılıçarslan, Ayça Kuru’dan mankenlik ve modellik eğitimi almıştır. Katıldığı 5. Sinemanın Kral ve Kraliçesi yarışmasında 3. Kral seçilmiştir. Bu yarışmanın ardından Müjdat Gezen, Deniz Özkan, Umut Sezgin gibi önemli isimlerden oyunculuk eğitimleri almıştır. Profesyonel olarak oyunculuk dünyasına adım atması ise Biray Dalkıran ve Tarık Karakulak’ın yönetmenliğini yaptığı Araf 6 filmi ile gerçekleşmiştir.

Ayrıca Buğra Kılıçarslan, birçok markanın katalog yüzü olarak da çalışmış ve en iyi manken ödülünü kazanmıştır. Sıkı Dostlar adlı sinema filminde rol aldıktan sonra Kimlik adlı bir diğer sinema filminde de başarılı performans sergilemiştir. Buğra Kılıçarslan, halen Kanal D ekranlarında haftanın 5 günü yayınlanan Aşk ve Umut adlı dizide oyunculuk kariyerine aktif olarak devam etmektedir. Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Buğra Kılıçarslan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • biyografya.com, Buğra Kılıçarslan, erişim tarihi: 24 Haziran 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.