Biyografi

Özay Özgüler Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Dizileri?

Özay Özgüler, 1980 yılında İzmir’de doğmuştur. Hem tiyatro yazarı ve yönetmeni hem de tiyatro, sinema ve dizi film oyuncusu olarak faaliyet göstermektedir. Oyunculuk eğitimini 3 MOTA Oyunculuk Atölyesi’nde tamamlamıştır. Sahne deneyimlerini Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Atölyesi ve Tiyatro Antre’nin oyunlarında kazanmıştır.

Özay Özgüler, tiyatro çalışmalarının yanı sıra 2016 yılından itibaren çeşitli film ve dizi projelerinde yer almaktadır. Gecenin Kraliçesi, Kalp Atışı, Kurşun, Yargı, Sana Söz, Leylifer gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca bazı dizi projelerinde çocuk oyuncu koçluğu yapmıştır. Özgüler, yeni projelerde yer almayı sürdürmektedir.

Özay Özgüler’ın tiyatro kariyerinde görev aldığı bazı oyunlar arasında 29. Saat, Kayıtsız ve Girdap yer almaktadır. Bu oyunlarda hem oyuncu olarak hem de yönetmen ve yazar olarak görev yapmıştır. Rol aldığı film ve dizi projeleri arasında Leylifer, Sana Söz, Yargı, Kurşun, Kalp Atışı, Arkadaşlar İyidir ve Gecenin Kraliçesi bulunmaktadır. Ayrıca Özay Özgüler, oyuncu koçu olarak da görev yapmış ve Kurşun, Arkadaşlar İyidir ve Gecenin Kraliçesi gibi yapımlarda çalışmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi