Sağlık

Buscopan Reçetesiz Satılır mı? Adet Sancısını Keser mi?

Önceki yazılarımızda ilaçların kullanımı hakkında ve reçete durumlarıyla ilgili detaylı bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise Buscopan ilacının reçete durumu ve adet sancısı için nasıl bir olumlu etki yarattığından bahsedeceğiz.

Buscopan Plus ilacının temel işlevi spazm giderici olarak çalışmasıdır. Mide ve bağırsakta, idrar kesesi ve safra yollarında oluşan spazmların giderilmesinde etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Ayrıca Buscopan ağrılı adet döneminde adet sancısını keser. İlacı kullanmamanız gereken durum listesi ve olası yan etkilerinin bulunduğu liste bir hayli uzun olduğundan dolayı ilacı dikkatli kullanmalı ve doktorunuzun önerdiği dozun dışına çıkmamalısınız. Buscopan reçeteli olarak satılır. Reçetesiz olarak alınması mümkün değildir. Aile hekimi yazabilir.

En ilginç yan etkilerden biri olarak araç ve makine kullanımı esnasında görme bozuklukları etkisi nedeniyle problem yaratabileceğinden dolayı dikkatli kullanılması önerilmektedir. Detaylı bilgi için prospektüse göz atınız ve size uygun olmayan her hangi bir durumu hekiminize danışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.