Sağlık

Bilaxten Reçetesiz Alınır mı? Kortizon İçerir mi? Uyku Yapar mı?

Önceki yazılarımızda ilaçların reçete edilme durumları ile ilgili onlarca bilgi vermiştik. Bu yazımızda Bilaxten ilacının reçeteli olup olmadığına ek olarak, kortizon içerip içermediği ve uyku yapması hakkında da bilgiler vereceğiz.

Bilaxten alerji tedavisinde kullanılan ve beyaz reçete ile satılan bir ilaçtır. Reçetesiz olarak satılmaz. Saman nezlesi ile beraber gelen hapşırma, kaşıntı, burun akması gibi şikayetlerin giderilmesinde etkili olarak kullanılmaktadır. Tablet formunda 10, 20, 30, 40, 50 mg dozlarında üretilmektedir.

Bilaxten Uyku Yapar mı?

Alerji ilaçlarının ortak yan etkisi olan, sersemlik hali, uyku ve dikkat dağınıklığı Bilaxten ilacında da bulunmaktadır. Bu sebepten sersemlik hali ve uyuklama hissi yaşıyorsanız bu durumu hekiminize bildirmeniz halinde doz ayarlaması ya da ilaç değişikliği uygun görebilir.

Bilaxten Kortizon İçerir mi?

Bilaxten antihistaminik sınıfına giren bir ilaçtır ve kortizondan farklı bir sınıftadır. Ancak kortizona karşı bir hassasiyetiniz ya da özel bir durumunuz bulunuyorsa bu konuyu mutlaka doktorunuza bildirmeniz gereklidir.

Kaynak: https://www.ilacbu.com/bilaxten-uyku-yapar-mi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi