Biyografi

Buse Hasdemir Kimdir? İzmir Depreminde Enkazın Altından Sağ Kurtarılan Buse Hasdemir Kaç Yaşında?

Buse Hasdemir kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayatını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Buse Hasdemir’den söz edeceğiz.

Buse Hasdemir Kimdir? 

İzmir’de 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında 9 katlı Rıza Bey Apartmanı’nın yıkılması sonucu enkazdan 9.5 saat sonra sağ olarak çıkartılan kazazedenin ismidir. 

Buse Hasdemir, İzmir Bayraklı’da bulunan Rıza Bey Apartmanı civarında dişçi randevusu saatini beklediği  esnada depreme yakalanmış ve apartmanın çökmesi sonucu enkazın altında kalmıştı. Bölgeye sevk edilen arama kurtarma ekiplerinin yaptığı uzun çalışmaların ardından sağ olarak kurtarılan Buse Hasdemir hakkındaki müjdeli haberi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli vermiştir.

Akıllara “siz köpekleri salın ben kedi taklidi yaparım” sözü ile kazınan Buse Hasdemir, 28 yaşında ve nişanlıdır. Nişanlısı, Buse Hasdemir’e moral vermek için kendisi ise enkazın altında bir süre konuşmuş ancak daha sonra Hasdemir’in telefonunun şarjı bitmişti. Medya kuruluşlarının bölgeden yaptığı canlı yayınlarla an be an kurtarılma anını kaydettiği Buse Hasdemir’in enkazın altından çıkarıldığı görüntülüler tüm Türkiye’yi de sevince boğdu.

Buse Hasdemir’den başka enkazın altında kalanların olduğu, arama kurtarma çalışmalarının da sürdüğü ifade edilenler arasında yer alıyor. Sevinçli haberlerin diğer felaketzedeler için de gelmesini murat ediyoruz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.