Osman Wöber Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?

Osman Wöber kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kaç, oynadığı diziler? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini ve Kurtlar Vadisi dizisinde oynayan bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Osman Wöber’den söz edeceğiz.

Osman Wöber Kimdir?

  • Oyuncu.

27 Şubat 1960 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Osman Wöber, baba tarafından aslen Avusturyalıdır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlayan Osman Wöber, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü’nde tiyatrocu olarak göreve başlamıştır. Öğrenciliği esnasında Şan Tiyatrosu ve Kenter Tiyatrosu’nde çeşitli oyunlarda rol almıştır.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Beyza Mert Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

1988 ile 1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu’nda 1995 ile 1998 tarihleri arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu’ da sanat yönetmenliği ve müdürlük görevlerinde bulunmuştur. Goethe Enstitüsü bursu ile iki defa Almanya’nın çeşitli tiyatrolarında incelemelerde bulunan Osman Wöber, 2001 senesinde tekrar İstanbul Devlet Tiyatrosu’nun başına getirilmiştir. Wöber, bu görevini 2009 yılına kadar sürdürmüştür. Eşi, oyuncu ve sunucu olan Müge Wöber’dir.

İlginizi Çekebilir:  Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Boyu? Eşi Kimdir?

Instagram üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunan Osman Wöber, özellikle Kurtlar Vadisi’nde Abidin ile diyalogları büyük ilgi görmüştür ve görmeye devam etmektedir. Osman Wöber hakkında merak edilen boyu kaç, annesi babası kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Yusuf Şenli Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Osman Wöber ile İlgili Aramalar

Google’da Osman Wöber ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Osman Wöber Boyu Osman Wöber soyadı Osman Wöber Instagram Osman Wöber dizileri Osman Wöber Kurtlar Vadisi Pusu Tuncay Kantarcı Osman Wöber eşi İsmail İncekara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir