Çalışmayan Biri Kredi Çekebilir mi?

Eğer ki bir vatandaş, herhangi bir iş yerinde faaliyet göstermiyor ve aynı zamanda sigortası da yok ise bankaların kredi temsilcilerinden Kredi çekmeleri oldukça zorlaşacaktır. Özellikle de kredi notu düşük ise bu iş daha da zor bir hal alacaktır. Çünkü bankalar ne kadar gelir var ise ona bakar. Tüketicilere kredi verirken kesinlikle ama kesinlikle gelir belgesi talep ederler.

Akbank Çalışmayanlara Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

Herhangi bir banka, herhangi bir tüketiciye herhangi bir kredi çeşidini kullandıracaksa bankanın aradığı tek kriter, vermiş olduğu kredinin taksitlerinin sağlıklı bir şekilde geri ödenmesinin yapılmasıdır. Bu konsept dahilinde çeşitli uygulamaları devreye sokarak Akbank Direkt isimli mobil uygulaması aracılığı ile mobil bankacılık işlemlerinde maaş bordrosuz bir şekilde Kredi çekmek mümkündür. Bunun için öncelikli olarak bankaya uğrayıp vadesiz bir hesap açtırılması gerekir.

İlginizi Çekebilir:  EFT Yaparken İsim Çıkar mı?

Son aşamada ise kredi miktarının ya da kredi vadesinin belirleneceği ekrana erişim sağlanacaktır. Bu ekran üzerinde gereksinim duyulan kredinin tutarı ile taksit vadesi ve diğer seçenekler belirlenir.Başvuru butonuna tıklanır. Bu işlem sonrasında ekranın alt köşesinde Kredi sözleşmeleri ekranı açılacaktır. Bütün şartları kabul edildikten sonra kredi derhal hesaba geçecektir.

İlginizi Çekebilir:  Pandemi İle Birlikte Online Alışveriş Arttı

Kredi Çekebilmek Amacıyla Ne Kadar Sigorta Priminin Yatması Gerekir?

Türkiye’de yasal bir şekilde faaliyet göstermekte olan bankaların hemen hemen tamamı ortak bir şekilde Kredi kullandıracak tüketicilerin en az 6 aylık Sigorta primlerinin yatmış olmasına bakarlar. Ayrıca düzenli bir gelirlerinin olması şartı yine aynı şekilde kredi taksitlerinin geri dönüşümü açısından önem arz etmektedir

İlginizi Çekebilir:  Seferihisar’dan Ev Alınır mı?

Akbank başta olmak üzere Türkiye’de yasal bir şekilde faaliyet gösteren bankaların iyi bir şekilde araştırılması ve çalışmayan ya da sigortası yatmayan tüketicilere hangi bankaların kredi verdiği ile ilgili ince bir araştırma yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara