Biyografi

Can Selçuki Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Evli mi?

Can Selçuki kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu, annesi babası kimdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı önemli kişilerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Can Selçuki’den söz edeceğiz.

Can Selçuki Kimdir?

  • Türkiye Raporu Direktörü
  • Yorumcu.

İzmir Amerikan Lisesi’ni bitirdikten sonra lisans eğitimini ise Bilkent Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Master eğitimini Bocconi Üniversitesi’nde tamamlayan Can Selçuki, ayrıca 4 yıl boyunca Dünya Bankası’nın Ankara ofisinde ekonomist olarak görev almıştır. Bu görevinden önce de Brüksel merkezli faaliyet gösteren Avrupa Politikaları Çalışmaları Merkezi’nde yine ekonomist olarak görev yapmıştır.

Can Selçuki’nin bölgesel rekabet ve inovasyon, ticaretin rekabetçiliği gibi konularda rapor ve makaleleri bulunmaktadır. Ayrıca Türkiye Raporu ismindeki bir kamuoyu araştırma şirketinin kurucusudur. Bu şirket, Türkiye’deki güncel meseleler hakkında anketler yayınlamakta; grafik ve istatistikler üzerinden bu meseleleri kamuoyuyla paylaşmaktadır. Selçuki, öte yandan Habertürk, CNN Türk, Halk TV gibi kanallarda gündeme ilişkin yorumlarda bulunmakta ve görüşlerini paylaşmaktadır.

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarında devam eden Can Selçuki, çalışmalarına da devam etmektedir. Can Selçuki hakkında merak edilen aslen nereli, doğum tarihi ne, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • haberler.com, erişim tarihi: 1 Şubat 2022
  • turkiyeraporu.com, erişim tarihi: 1 Şubat 2022
  • sonhaberler.com, erişim tarihi: 1 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.