Canan Yener Reçber Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

TRT spikerlerinden Canan Yener Reçber kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesinden söz etmiştik. Bu yazımızda ise kısaca “Canan Yener Reçber”den söz edeceğiz. 

Canan Yener Reçber Kimdir? 

  • TRT spikeri

Sakarya’nın Hendek ilçesinde dünyaya gelen Canan Yener Reçber; ilköğretim, ortaöğretim ve lise öğrenimini burada tamamladı. Daha sonra Ankara Üniversitesi’nde İktisadi İdari Bölümler Fakültesi’nde İşletme bölümünden mezun oldu. 

Üniversite eğitiminden sonra Sakarya’da Kanal 54 isimli televizyon kanalında spiker olarak çalışma hayatına başlayan Canan Yener Reçber, burada uzun bir süre çalıştı. Bu kanalda haber kuşaklarının yanı sıra çeşitli programlarda da spikerlik yapan Canan Yanan Reçber daha sonra bu kanalda ayrıldı. 

Kanal 54’ün kapanmasının ardından, buradaki arkadaşları ile beraber Muğla merkezli yayın yapan Kanal 48’den teklif alan Canan Yanan Reçber ve arkadaşları burada Marmaris’te çalışmalarını sürdürmüş ve kısa bir sürenin ardından Kanal Kent’te çalışmaya başlamışlardır. 

Canan Yanan Reçber ailesi ile birlikte.

Daha sonra bir yakını vasıtası ile TRT kanalında Fulin Arıkan ile temasa geçmiş ve burada birkaç denemeden geçtikten sonra TRT’de hava durumu sunucusu olarak görev yapmaya başlamıştır. Bugüne kadar birçok program sunan Canan Yanan Reçber, aynı zamanda haber editörlüğü ve haber spikerliği görevinde de bulunmuştur. Canan Yanan Reçber’in eşi de spor yorumcusu olan Birol Reçber’dir. Çift 18 yıllık evlidir. Yaptığı işini çok sevdiğini ifade eden Canan Yanan Reçber, sağlığı el verdiği sürece spikerliğe devam etmek istediğini belirtmiştir. 

Öte yandan Altın Kelebek En İyi Kadın Haber sunucusu dalında aday gösterilen Canan Yanan Reçber, yapılan elemelerde ilk on finaline kaldı. 

Alaz isminde bir de oğlu olan Canan Yanan Reçber, Instagram hesabında ise 8 binden fazla takipçisin bulunuyor.

Bu yazımızda sizlere kısaca Canan Yanan Reçber hakkında merak edilen bazı soruların cevaplarından söz ettik. Öte yandan merak edilen ancak bu soruda bulunmayan kaç yaşında, aslen nereli gibi soruların cevaplarını da ilerleyen zamanlarda sizlerle paylaşacağız. Şimdilik bu kadar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.