WordPress Error Log Hatası Detaylı Listeleme

Log bildiğimiz üzere sitede yapılan her adımı detaylı olarak listelemeye yarar ki, yazılımsal olarak hatanın tam olarak nerede olduğunu o satıra giderek error log hatası için çözüm bulabilelim.

WordPress tabanlı internet siteletinde de her şeyi eklenti ile kolayca yapabileceğiniz gibi error log problemi için de bir eklenti mevcut. Fakat bu yazımızda size hem eklenti ile hem de eklenti olmadan bulabileceğiniz çözümlerden bahsetmek istiyorum. Çünkü her adımı eklenti ile halletmeye çalışmak her ne kadar kolay görünse de bir süre sonra veritabanını şişirerek sitenizin altyapısını hantallaştıracaktır.

İlginizi Çekebilir:  Popüler Oyun Among Us'ı Teknobiyom ile Keşfedin

Error Log Hatası Eklenti ile Çözümü

Bu adımda linkte bulunan eklentiyi sitenize kurduktan sonra tüm hata kayıtlarını ftp erişimi ile adım adım uğraşmadan listeleyip hatanın tam olarak hangi satırda bulunduğunu tespit edebilirsiniz. https://tr.wordpress.org/plugins/error-log-monitor/

Eklentisiz (cPanel) ile Error Log Listeleme

Bu yöntem çok az daha zaman alsa da size daha güvenli ve temiz bir yol sağlayacaktır. İlk adım olarak dosya yöneticisi sekmesine tıklayınız. Ardından, public_html dosyasına giriniz. Bu arada aynı yöntemi cpanel yerine FileZilla programı ile ftp erişimi sağladığınızda da yapabilirsiniz. Bu dosyanın içinde error_log isimli txt dosyasında adım adım tutulan log kayıtlarını görebilirsiniz, ayrıca buraya kadar gelmeden cpanel girişi yapsr yapmaz en üst alandaki hatalar (errors) kısmından da görüntüleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Pos Cihazı Hata 58 Ne Demek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara