Candaş Tolga Işık Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Hangi Takımlı?

Candaş Tolga Işık kimdir, nereli ve kaç yaşında, hangi takımlı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Candaş Tolga Işık’tan söz edeceğiz.

Candaş Tolga Işık Kimdir?

• Yazar

3 Mayıs 1978 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Candaş Tolga Işık, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Öte yandan yurt dışında da Genetik Mühendisliği Bölümü’nde eğitim almıştır. 2010 senesinde sunucu Burcu Kapu ile evlenen Candaş Tolga Işık, 2012 yılında boşanmıştır.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Salih Kara Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Mezun olduktan sonra 2002 senesinde yerel bir radyoda habercilik yapmaya başlayan Candaş Tolga Işık, daha sonra BEST FM ve Radyo Time’da radyo programları hazırlayıp sunmuştur. 2009 senesinde ise Alem FM’de Güçlü Mete ile beraber Kripto Odası adlı programı sunmuştur. 2013 Mayıs’ta ise köşe yazılarından derleme olan İthal Edilmiş Korkular Ülkesi adlı kitabını piyasaya sürmüştür.

2009 yılında TV8 ekranlarında Bunu Konuşalım adlı politika-sohbet içerikli programı sunmaya başlamıştır. 2012 yılında Kanaltürk’e transfer olan Candaş Tolga Işık, 2014 yılında ise KAFA isimli dergiyi kurmuştur. Öte yandan 2015 yılında ise FİTBOL isimli dergiyi çıkarmaya başlayan Candaş Tolga Işık, aynı yıl kapanmak üzere olan TARİH isimli dergiyi alarak yayın hayatına devam etmesini sağlamıştır.

İlginizi Çekebilir:  Süheyl Batum Kimdir? Nerelidir?

2006 ile 2020 arasında Posta gazetesinde yazarlık yapan Candaş Tolga Işık, daha sonra bu gazeteden ayrıldığını açıklamıştır. Kafa Radyo’da Güçlü Mete ile Kripto Odası isimli programda gündemi yorumlamaktadır. Aynı zamanda Haber Global’de Kontra isimli programda spor yorumculuğu da yapmaktadır. Aynı zamanda Instagram ve Twitter hesaplarından da paylaşımlarına devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Tiktok Fenomeni Muratcan Bayrak (ibuuzzy) Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında?

Hangi Takımlı?

Candaş Tolga Işık ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan biri de hangi takımlı olduğudur. Haber Global’de spor yorumculuğu yapan Candaş Tolga Işık Beşiktaş takımını tutmaktadır.

Kaç Yaşında?

Candaş Tolga Işık hakkında en çok merak konusu olan başlıklardan biri de kaç yaşında olduğudur. Candaş Tolga Işık, yukarıda da değindiğimiz gibi 3 Mayıs 1978 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yani kendisi şu anda 42 yaşındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir