Sağlık

Candida Mantarı Kan Testinde Çıkar mı?

Mantar rahatsızlığı insanlık var olduğundan beri başımızın belası oldu. Candida mantarı dışında da yüzlerce farklı mantar türü bulunuyor. Bu mantar türünün belirtileri çoğu hastalıkla ortak şekilde duygu değişikliği, kas ağrıları, sindirim sistemi rahatsızlıkları gibi şeylerdir. Durum böyle olunca tespit etmesi çok olacağından dolayı kan tahlili ya da farklı tetkik yöntemleriyle bu hastalığın teşhis edilmesi daha net bir çözüm olacaktır.

Doktorunuz sizde bu rahatsızlığın olabileceğinden şüpheleniyorsa sizden kan testi isteyecektir. Candida mantarı kan testinde çıkar. Bu bir tür enfeksiyon olarak da görüldüğü için en basit tahlil yöntemi olan tam hemogram testinde de doktorunuza bazı ipuçları verebilir. Testin bu yönde sonuçlanması halinde aktif ve kombine bir ilaç tedavisiyle tamamen ortadan kaldırılması mümkündür. Hastalıktan şüpheleniyorsanız kendi kendinize tedavi etmeye çalışmak yerine, doktora başvurmanız daha akıllıca olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi