Carpe Diem’in Vücut Bulmuş Hali: Catch Me If You Can

Aslında bu filme bakıldığında filmin eğlenceli ve durmadan akan haliyle izlerken düşündüğüm Di Caprio ve Tom Hanks’in çıkardığı çok güzel iz çıkardıkları ama filmin sonunda “Based on True Story” yazısını okuduğumda işte o an beynimden vurulmuşa döndüm diyebilirim. Çünkü bize aşılanan durmadan gelecek kaygısı içerisinde yaşamak oluyor. Yaşım 21’e dayandı ve ömrüm boyuca durumdan duyduğum sabit cümle “Şuraya geç rahatlayacaksın.”. Aslında yok öyle bir şey. Hepimiz 60 yaşımızda rahata ermek için en güzel yıllarımızı heba ediyoruz. Çalışıyoruz didiniyoruz sonra onların hepsini yaşlandığımızda sağlığımız için harcıyoruz ve elimize geçen ne derseniz koca bir hiç.

Filmde sanki böyle başlıyor genç kardeşimizin ilk başlarda lisede yaptığı minik olayları gittikçe abartması sonucu çek dolandırıcısına dönüyor. Neden peki sırf hayatını yaşamak için eğlenmek için. O an canı ne isterse onu yapıyor. Yardımcı pilot oluyor sonra doktor oluyor gidiyor avukat oluyor filmin sonlarında abartıp Fransa’da gerçekten çek basıyor ama Tom Hanks en sonunda onu yakalamayı başarıyor. Catch me if you can’in kısaca özeti için bunları söyleyebiliriz. Peki Tom Hanks onu hapishanede bok çukuruna mı bırakıyor derseniz. İzlemeyenler adına üzgünüm zaten neredeyse kısaca filmi özetledim sonunu söylemekten dolayı üzülmüyorum ve bırakmıyor üstüne onu FBI de işe sokuyor.

İlginizi Çekebilir:  İsmail YK Yeni Aşkını Sosyal Medyadan Duyurdu

Yaptıklarına baktığımızda baş karakterimizin hep eğlence bilmem ne üzerine dolu bir hayat yaşıyor. Kaçımız büyüdüğünde çocuklarına anlatabileceği hikayelere sahibiz. Şahsen benim hikayelerim var ama trajikomik hikayeler olduğu için çok garip. Yok neredeyse hiçbirimizin ve boşa yaşıyoruz. Hepimiz robot gibiyiz “Doğ,Büyü, Çalış, Evlen, Öl” peki ya başka? Kaçımız dünyayı gezdi, kaçımız çılgınlıklar yaptı, kaçımız pişmanlık yaşadı? Yok hiçbirimiz. Yapacaksın arkadaş yapacaksın. Bu dünyaya bir kere geliyoruz. Reenkarne inancı gerçek bile olsa ihtimallere mi güveneceğiz? Gidin yapın çılgınlıklar hepimiz evimizde tıkılı kalmış durumdayız gezin tozun eğlenin dolaşın hayatınızda ne yapmak istiyorsanız onu yapın biz insanız insan.

İlginizi Çekebilir:  Kurtlar Vadisi'nde Laz Ziya Aslında Kim?

Filmde ise bir saçmalıktı vardı sadece o da Tom Hanks ona adını sorunca otelde dolandırıcının o olduğunu bilmiyor bu arada” Di Caprio isminin Barry Allen olduğunu söylüyor sonra Tom Hanks bu ismin sahte olduğunu anlayıp aslında çocuk aradıklarını söylüyor FBI’e. Bende The Flash okuyorum 21 yaşındayım o zaman çocuk muyum bende. Neyse Catch me if you can’e bu eleştiriyi yapmak için uzun yıllardır bekliyordum içimde kalmamış oldu.

İlginizi Çekebilir:  Sevgili İle İzlenecek 10 Film

Bu arada IMDB üyelerini anlamıyorum nasıl bu film 8.0 oy almış hala çözülmesi imkansız bir bilmece gibi geliyor bana. Yani bakıldığında IMDB de oy birliği ile sayabileceğimiz en az 25 filmden daha iyi bir film. Çok fanatik bir üye kitlesi var ki Leyla ile Mecnun’u biz 1. sıraya çıkarmış insanlarız. Yakında umarım IMDB bu duruma bir çözüm bulabilir çünkü filmler konusunda baya adaletsizlik seziliyor çünkü sadece bir oyuncu bile filmi hak ettiğinden yüksek seviyeye veya aşağı çekiyor. IMDB’de taş attığıma göre bu gece de rahat uyuyabilirim.

İnşallah bu filmi izlersiniz ve eleştirilerimde haklı olduğumu görürsünüz. Esenlikle kalın ve hayatınızı yaşayın. Biz bu boktan dünyaya bir kere geliyoruz bari istediklerimizi yapmakta özgür olalım. Sevgilerimle.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz - PCR Testi - likit - elektronik sigara - konya temizlik - Kripto Para Haberleri - evden eve nakliyat