Biyografi

Cevahir Turan Yıldız Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Sevgilisi? Boyu?

Cevahir Turan Yıldız kimdir, nereli ve kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Cevahir Turan’dan söz edeceğiz.

Cevahir Turan Yıldız Kimdir?

5 Haziran 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Cevahir Turan, lise ve üniversite eğitimini henüz küçük yaşlarda iken gittiği Hollanda’da tamamlamıştır. Lisans eğitimini Ekonomi üzerine tamamlayan Cevahir Turan, üniversitede okuduğu yıllarda Hollanda ve Almanya’da pek çok tiyatro ve müzikal projelerde görev almıştır.

Mezun olmasının ardından İstanbul’a gelen ve buraya yerleşen Cevahir Turan, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Bölümü’nde eğitimini tamamlamıştır. Turan, şu anda ise Haliç Üniversitesi bünyesinde Tiyatro üzerine yüksek lisans eğitimine devam ediyor etmektedir.

Profesyonel bir biçimde resim ve fotoğrafçılıkla ilgilenen Cevahir Turan, aynı zamanda ileri düzeyde Flemenkçe, Almanca ve İngilizce konuşmaktadır. 2015 yılında FOX TV ekranlarında yayınlanan İnadına Aşk isimli dizide Ezgi Aksoy karakterine hayat vermiştir.

Cevahir Turan, Ekim 2018 tarihinde bir uçak yolculuğu esnasında tanıştığı Arman Yıldız ile dünya evine girmiştir. Turan’ın eşi Arman Yıldız 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Aile mesleği olan denizcilik mesleğini sürdürmektedir. İngiltere’de denizcilik hukuku eğitimi almıştır. Çiftin Aya Bella isminde bir kızı vardır.

Boyu ve Kilosu

Cevahir Turan Yıldız hakkında merak konusu olan en önemli sorulardan biri de boyu ve kilosudur. Başarılı oyuncu 1.72 boyundadır ve 54 kilodur. Öte yandan İkizler burcudur.

Instagram üzerinde 500 binden fazla takipçi sayısına sahip olan Cevahir Turan Yıldız ile ilgili olarak en çok merak edilen sorulardan biri de Zaza olup olmadığıdır. Aslen Tuncelili olduğu, isim babasının Hüseyin Cevahir olduğu ve ağabeyi Mahir Turan’ın isim babasının da Mahir Çayan olduğu ifade edilmektedir.

Cevahir Turan ile İlgili Aramalar

Google’da Cevahir Turan ile ilgili arama yapan kullanıcılar aynı zamanda şunları da aradı; Cevahir Turan, Arman Yıldız Cevahir Turan Zaza mı Cevahir Turan Zaza mi cevahir turan’ın oynadığı diziler Cevahir Turan İnadına Aşk cevahir turan’ın eşi Cevahir Turan aslen nereli Cevahir Turan boyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.