Sağlık

Champix Halsizlik Yapar mı?

Önceki sağlık makalelerimizde sigara bırakma ilacı olarak bilinen Champix ilacının diğer yan etkilerinden bahsetmiştik. Bu makalemizde ise halsizlik problemini yaşamanıza sebebiyet verip vermediğinden kısaca bahsedeceğiz. Öncelikle bu veya benzer bir etki gördüğünüzde uzman hekiminize bilgi veriniz. Doz ayarlaması yapabileceği gibi başka bir ilacı da sizlere önerebilirler.

Champix halsizlik yapar. Bu etki kesinlikle görülecek şeklinde düşünmemelidir. Ancak yaygın olarak görülen yan etkiler arasında uyuklama hali, halsizlik bulunmaktadır. İlaca karşı alerji gibi durumlarınız olup olmadığını iyi bir şekilde anlamak için prospektüsü dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Özetle zararları açıkça bilinmekte olan sigaradan kurtulmak için bu ilacı önerilen dozda, doktorun tavsiyelerine harfiyen uyarak kullanmanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayı bitkin ve halsiz hissederseniz ilacı yine doktorunuz tavsiyesiyle bırakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds