Sağlık

Protein Tozu Bağırsak Kurdu Yapar mı?

Protein tozu hakkında onlarca çeşitli makale içerisinde neden olabileceği rahatsızlıklardan bahşetmiştik. Bu makalemizde ise yeni tartışma konusu olan protein takviyesi ve bağırsak kurdu olarak bilinen kıl kurdunun olma ihtimalinden bahsedeceğiz. Buna benzer bir etki gördüğünüz anda derhal kullanmayı keserek doktora başvurmalısınız. Öncelikle belirtmeliyiz ki bağırsak kurdu yalnızca yiyeceklerden olmaz.

  • Kalabalık alanlarda yaşamak,
  • Havlular,
  • Yüksek kirli hava.

Gibi faktörler de bağırsak kurduna sebebiyet verebilir. Gelelim protein tozuna. Protein tozunun bağırsak kurdu yapma ihtimali ancak bir başka doğal protein kaynağı olan et ürünlerinin bu rahatsızlığa sebebiyet verme ihtimalidir. Güvenilir markaları tercih ettiğinizde genel olarak, sıkıca paketlenmiş ve hijyenik olarak üretilmiş ürünlerdir.

Peyniraltı suyundan üretilen whey protein ya da casein gibi başka türler SKT geçmediği sürece bu türden bir rahatsızlığa sebebiyet vermesi beklenmemektedir. Çok nadir birkaç kişide meydana gelen rahatsızlık zaten halihazırda olan protein tozu karşıtlığı sebebiyle yayılmış ve bu yanlış düşünce ortaya çıkmış olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi