Teknoloji

iPhone Product Ne Demek?

Apple iPhone cihazların yeni serilerinde PRODUCT RED adında bir model görmeye başladık. Birçoğumuz PRODUCT kelimesinin ürün anlamına geldiğiniz biliyoruz. Ancak neden iPhone cihazlarda özellikle PRODUCT RED şeklinde yazıldığını anlayamıyoruz. İşte bu makalemizde sizlere ne demek olduğunu çok kısa bir şekilde açıklayacağız. Aslına bakarsanız ülkemize gelen bu seri telefonla merak edilmeye başlanan bir kelime olsa da uzun yıllardır tüm dünyada çok iyi işler için kullanılıyor.

Red aslında iPhone modellerinin kırmızısını ifade etmemektedir. RED isminde lisanslanmış aktivist bir marka bulunuyor. Bu marka faaliyet olarak başta Afrika olmak üzere, tüm dünyada AIDS, tüberkiloz gibi hastalıklarla savaşmak adına firmaları kırmızı seri ürünler çıkarmaya çağırıyor. Böylelikle hem firmalardan fon sağlanıyor hem de tüketiciler özellikle bu ürünleri tercih etmek suretiyle farkındalıklarını beyan ediyorlar. iPhone product demek, işte tam da bu anlamı taşıyor. Bu RED organizasyonunu desteklemek amacıyla çıkarılmış ürünlet anlamına geliyor.

Bundan sonraki serilerinde Apple bu durumu bir gelenek haline getirir mi? Bu şekilde ürünleri piyasada daha çok görmeye başlar mıyız? Bu konular hakkında birşeyler söyleme gerçekten çok zor ancak product serisini herhangi bir yerde gördüğünüzde artık ne anlama geldiğini çok iyi bir şekilde biliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.