Chiliz (CHZ) Coin Kimin? Nasıl Ortaya Çıktı?

Chiliz coin çeşitli yinelemeleri 2016’dan beri gelişiyor. Ürün ve ekip geliştirme dahil olmak üzere aktif çalışma 2018’in başlarında başladı. En büyük kısmı aşağıdakilerin oluşturulmasını finanse etmek için kullanılan Özel Yerleştirme yoluyla 66 milyon dolar toplandı. dünyanın ilk hayran etkileşimi ve ödül uygulaması Socios.com. İnternet sitesine ait bir coin sistemidir.


Ekim 2018’de 8,8 milyar $CHZ oluşturuldu ve erken katkıda bulunanlara dağıtıldıktan sonra $CHZ, Binance, BitMax ve KuCoin dahil olmak üzere büyük kripto para borsalarında halka açık olarak listelendi. Socios.com, Aralık 2019’un sonunda hizmete girdi; Juventus, Taraftar Tokenlarını ($JUV) üreten, Taraftar Token Teklifi düzenleyen ve hayranlarına blok zincirinde oy kullanma şansı veren ilk kulüp oldu.

İlginizi Çekebilir:  Nakit Sermaye Artırımı Hisseyi Nasıl Etkiler?

chiliZ ($CHZ), chiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren Ethereum blok zincirinde bir ERC20 yardımcı program belirtecidir. Platformumuzu başlatırken, diğer spor blok zinciri girişimlerinin yanı sıra yeni bir token kategorisi ortaya çıktı: Taraftar Token. Socios.com platformuna girdikten sonra (henüz duyurulmamış) kulüp ortaklarımız Taraftar Token Teklifi (FTO) olarak adlandırdığımız şeye ev sahipliği yapar. Taraftarlar, Taraftar Tokenları elde etmek için bir kripto para borsası aracılığıyla $CHZ satın almalıdır. Bu tokenler — bir takıma veya kulübe özel —  şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan sınırlı, dijital bir varlıktır.

İlginizi Çekebilir:  Ödeme Haftası Ne Demek?

Sahiplikler, hayranlara mobil oylama platformu aracılığıyla hayran liderliğindeki kararlara katılma yeteneği sunmanın yanı sıra, ortak tutkular ve inançlarla güvenli, özel bir hayran çevresi için bir bilet görevi görür. Bir hayran ne kadar çok jeton tutarsa ​​ve o kadar çok oy verirse, o hayranın nüfuz derecesi o kadar yüksek olur ve sunulan en büyük VIP avantajlarına erişene kadar onları farklı ödül katmanlarında yukarı doğru hareket ettirir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Nedir?

Futbol kulüpleri, özellikle futbol taraftar topluluğunun olağanüstü bir büyüme yaşadığı Asya’da küresel hayran kitlelerini oluşturmaya devam etmek için taraftar etkileşimi stratejilerinin bir parçası olarak Socios.com’u kullanmayı planlıyor. Socios.com, kulüpleri hayran kitlelerine bağlayarak dijital, güvenli, şeffaf ve tamamen gerçek taraftar deneyimine bağlı ek gelir akışları sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara