Sağlık

Cipralex Adet Gecikmesi Yapar mı?

Cipralex ilacı antidepresan sınıfında bir ilaçtır ve kullanım amacı olarak geniş bir yelpaze içerisinde işlev görmektedir. İlacın kullanımı esnasında adet gecikmesi yanında en ufak bir yan etkide dahi doktorunuza söylemeniz en faydalısı olacaktır. Bu gruptaki ilaçlar reçete ile satılmakta ve kullanım sırasında yakın bir takip gerektirmektedir. Depresyon, kaygı bozukluğu gibi bilinen psikolojik rahatsızlıklara genel faydada bulunan bir ilaç gibi görünse de psiyatri hekimi hastalığınızın şiddetine göre dozda ve tipte ilacı reçete edecektir. Bu konumuzda sorulan sorunun cevabı ise kocaman bir evet olacaktır. Cipralex adet gecikmesi yapar.

İlacın adet gecikmesi yapması sebeplerinin içerisinde psikolojinizi etkileyecek hormonal aktiviteleri düzenlemesi gösterilebilir. Ancak prospektüs üzerinden edindiğimiz detaylı bilgiye göre bu adet düzensizliği yan etkisi yalnızca yaygın olmayan yani nadir olarak görülen yan etkiler arasında bulunmaktadır.

Cipralex Adet Kanaması Yapar mı?

Birbirine benzer yan etkiler olsa da bazı ilaçlar veya yiyecekler gecikme yaparken ara kanamaya sebep olmamaktadır. Ancak bu da Cipralex’in nadir görülen yan etkisi olmakla beraber kanama yapabilmektedir. Böyle bir yan etkiyle karşılaşınca ilacı bırakmak yerine doktorunuza danışınız ve tavsiyelerine uyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.