Sağlık

Cipralex Çarpıntı Yapar mı?

Cipralex etken maddesi Essitalopram olan antidepresan ilaç grubundandır. Güvenli olarak tanımlanan Cipralex eskiden kullanılan antidepresan ilaçlara göre daha az yan etkiye neden olmaktadır. Citoles adında eşdeğeri yani muadili bulunmaktadır. Cipralex tablet kullanımı mutlaka doktor takibinde gerçekleşmelidir. Cipralex antidepresan ilacının yan etkileri arasında yaygın olmamakla birlikte kalp atımında hızlanma yer almaktadır. Bununla birlikte çok seyrek görülen bir yan etkisi olarak da kalp atışında yavaşlama karşımıza çıkmaktadır. 

Cipralex tabletin yaygın olmayan yan etkileri arasında kalp atımında hızlanmanın yer alması sizinde bu yan etkiyi yaşayacağınız anlamına gelmez.  Cipralex tablet kullananlarda yan etkiler her kişide aynı seyretmemektedir. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte yan etkilerin sona erme zamanı da kişiden kişiye değişmektedir. Kalp atımında hızlanma ve çarpıntı yaşamanız halinde hemen doktorunuza bildiriniz ve size en yakın hastaneye başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi