Sağlık

Cipralex Kilo Yapar mı?

Cipralex beyindeki serotonin düzeyini etkileyerek serotonin düzeyini arttıran ve etken maddesi Essitalopram olan antidepresan bir ilaçtır. Kilo alma ya da kilo verme gibi yan etkiler antidepresan grubunda yer alan ilaçların ortak yan etkileri arasındadır. Cipralex tabletin yaygın olarak görülen yan etkileri arasında iştahta azalma veya artma, kilo arştı yer almaktadır.
Yaygın olmayan yan etkileri arasında ise kilo kaybı bulunmaktadır. Yan etkiler arasında birbirinden farklı bu iki etkinin görülmesi sizi her ne kadar şaşırtsa da bu mümkündür. Cipralex tablet bazı kişilerde iştahta azalmaya sebep olup kilo kaybı yaratırken bazı kullanıcılarda ise iştahta artmaya sebep olup kilo artışı yapmaktadır. Sizler bu iki yan etkiden herhangi birini yaşamanız halinde ilacın kullanımını kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirmeden ya da bırakmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds