Sağlık

Cipralex Uyku Yapar mı?

Cipralex etken maddesi Essitalopram olan antidepresan ilaç grubunda yer almaktadır. Essitalopram zihinsel dengenizi korumanın yanı sıra mutluluk hormonu miktarını arttırır. Cipralex tabletin yaygın olarak görülen yan etkileri arasında uyku hali, sersemlik yer alırken yaygın olmayan yan etkileri arasında ise uyku bozukluğu yer almaktadır.

Cipralex tablet kullanımı kişilerde ilk günlerde esneme ve uyku isteğinde artışa neden olabilmektedir. Cipralex tablet bazı kişilerde uykuya geçmede zorluk bazılarında ise uyku hali, sersemlik yaratmaktadır. Fakat bu yan etkiler şiddetli olmamakla birlikte 3-4 gün içinde sonlanmaktadır. Cipralex tablet kullanan kişilerin hastalığının belirtilerinin şiddeti azaldığı için bu durum uykularının düzene girmesine de fayda sağlayacaktır. İlaç kullanım saatinin de oldukça önemi vardır. Cipralex tabletin her gün aynı saatte alınması önerilmektedir. Bununla birlikte ilaç kullanım saatinde değişiklik yapılması uyku ile ilgili oluşan yan etkiler açısından faydalı olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds