Cipro Bel Ağrısı Yapar mı?

Bel Ağrısının Nedenleri bir dizi farklı nedenden olabilirken, hiçbir neden bulunamadığında bel ağrısının az bilinen bir nedeni, Cipro gibi yaygın isimleri içeren Fluorokinolonlar olarak bilinen bir grup antibiyotik olabilir. ve Levaquin. Evet, gerçekten, son zamanlarda almamış olsanız bile, aldığınız antibiyotiklerden dolayı sırt ağrınız olabilir.

Bu antibiyotik grubu olağanüstü derecede toksiktir ve Bulaşıcı C-Diff İshalden Görme Sorunlarından garip bir Kronik Beyin Durumuna kadar çeşitli semptomlara neden olduğu bilinmektedir. Bu ciddi ve sakatlayıcı yan etkiler yavaş yavaş daha iyi bilinir hale geliyor, ancak bu Kinolon Antibiyotiklerin daha az ve daha az yıkıcı yan etkileri hala bu zararlı antibiyotik sınıfından kaynaklanan sorunlar olarak kabul edilmiyor.

İlginizi Çekebilir:  Mastit Ateş Yapar mı?

CİPRO VE BEL AĞRISI?
Bunun harika bir örneği bel ağrısıdır. Bel ağrısı o kadar yaygındır ve bu antibiyotikler o kadar sık ​​reçete edilir ki, ikisini ilişkilendirmek zor olur. Bununla birlikte, Florokinolon Antibiyotiklerinin başlıca sorunları, aşağıdaki gibi sorunlara yol açabilecek bağ dokusu rahatsızlıklarına neden olması olduğundan, ikisini ilişkilendirmek mantıklıdır:

  • Hayatı tehdit eden bir hastalık olan Aort Anevrizması Riskinin İki Katına Çıkması
  • Eklem lezyonlarından kalıcı artrit
  • Kronik Cipro Tendinit ve hatta tendon kopması
  • Kemik Büyümesi ve Onarımı ile İlgili Sorunlar
  • Bu bağ dokusu bozuklukları, bu ilaçların, kemiklerindeki büyüme plakaları hala esnek bağ dokusundan yapılmış ve florokinolon alırlarsa kalıcı olarak hasar görebilecek olan çocuklarda yaşamı tehdit eden hastalıklarla sınırlı kalmalarına neden olan bu ilaçların iyi bilinen sorunlarıdır. toksisite.
İlginizi Çekebilir:  Ciğer İshal Yapar mı?

CİPRO KAYNAKLI BEL AĞRILARININ NEDENLERİ
Fluorokinolonları Fluorokinolon Toksisite Çözümü ile alt edin Bu nedenle, ağrı başlamadan önce Levaquin, Cipro, Avelox veya diğer Florokinolon Antibiyotiklerinden herhangi birini aldıysanız, semptomlarınızın florokinolon toksisitesine bağlı olması oldukça olasıdır.

Bu noktada, semptomlarınızın Fluorokinolon Toksisitesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bulmak için herhangi bir test yoktur, ancak kronik bel ağrınız varsa ve başka hiçbir şey yardımcı olmuyorsa, Fluorokinolon Toksisite Çözümü’nde özetlenen ilkeler yardımcı olabilir. yaşadığınız acıyı giderin. Ağrının birçok nedeni vardır ve tersine çevrilebilir beslenme ve yaşam tarzı faktörleri, bel ağrısı da dahil olmak üzere birçok farklı ağrı türü için tersine çevrilebilir nedenler olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Açlık Tansiyonu Yükseltir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara