Citroen Jumper İmmobilizer Arızası Çözümü

Citroen Jumper İmmobilizer Arızası Çözümü nedir? Daha önceki yazılarımızda otomobillerle ilgili olarak çeşitli konu başlıklarından söz etmiştik. Bu yazımızda ise ayrıca Citroen marka Jumper modelinin İmmobilizer arızasının çözümünden söz edeceğiz.

Citroen Jumper İmmobilizer Arızası Çözümü

2000 senesinden yukarı olan bütün araba modellerinde İmmobilizer sistem kullanılmaktadır. Bu sistem ‘’Açık ve Net Hırsızlık Önleme Sistemi’’ olarak geçmektedir. Aracınız gösterge panelinde İmmobilizer arızasının olduğunu gösteriyorsa bunun oldukça fazla nedeni olabilir. En temel nedeni ise aracın beyninden dolayı kaynaklanmaktadır.

Citroen Jumper İmmobilizer Arızası Çözümü Görseli

İmmobilizer Arızası Çözümü

  • Aracınızı çalıştırınız. Ardından kaputu açın.
  • Akü bağlantı soketlerini çıkartıyoruz.
  • Araç aküsüz kaldıktan sonra stop ediyoruz. Bir yarım saat kadar bekleyip akü bağlantısını yapıyoruz.
  • Aracı çalıştırmadan tekrar söküp 20 dakika sonra bağlantı kablolarını takıp aracı çalıştırıyoruz.

Eğer sorun çözülmediyse yetkili servislere ulaşarak detaylı bilgi almanız en doğru hamle olacaktır. Yukarıda da görüldüğü üzere Citoen marka araçların immobilizer sorununun çözümü 4 adımdan oluşmaktadır. İlk önce aracınızı çalıştırmanız ve kaputu açmanız gerekiyor. Ardından da akü bağlantı soketlerini çıkarmanız. Sonrasında ise aküsüz bekleyip bağlantıyı yapmak gerekiyor. Son olarak da bağlantı kablolarını takıp yeniden aracı çalıştırmak gerekiyor. Tüm bu aşamaları yerine getirdikten sonra halen hata devam ediyorsa yetkili servislere danışmak gerek. Nitekim otomobillerde bazı hatalar kronik ya da başka bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Bu nedenle en güvenilir çözümlerden biri yetkili servisler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.