Audi ABS ve ESP Lambası Yanıyor Çözümü

AUDİ ABS ve ESP lambası yanıyor çözümü nedir? Audi araçlarda nadir olarak karşılaşılan sorunlardan bir tanesi de ABS ve ESP lambalarının sürekli olarak yanıp sönmesidir. Bu sorunla karşılaşan sürücüler ilk durumda çok panik yapıp trafikte olası kötü durumlara rasgelmektedirler. Bu lambaların yanma nedeni oldukça büyük nedenlere de bağlı olabilir küçük de.

Audi ABS ve ESP Lambası Yanıyor Çözümü

Elektrik Denge Programı yani ESP, aracınızı kullanırken yapacağınız çok sert manevralar ve frenlemeler gibi anlarda aracın savrulmasını tamamen engelleyen sistemdir. ESP aracınızda çalışmıyorken çok fazla kullanmanızı önermiyoruz. Olası durumlarda yapacağınız kazalar kendinizi tehlikeye atmaktan başka bir şey değildir.

ESP Arıza Lambası Yanma Belirtileri

  • ESP Işığı Sabit olarak veya sürekli yanıp sönmeye başlar.
  • Aracı kullanırken sesli bir biçimde size uyarı verilir.
  • Manuel ESP tuşu çalışmaz. 

Ayrıca çözüm olarak aracınızı yukarıdaki paragrafta söylediğimiz gibi kullanmanızı önermiyoruz. Bir çekici çağırarak Yetkili Servise gidip çözüm yollarını orada aramanız en mantıklı hamle olacaktır.

Audi ABS ve ESP Lambası Yanıyor Çözümü Görseli

Aynı zamanda ABS Fren sisteminin lambasının arıza vermesi de birçok nedenden kaynaklanır. Öte yandan ABS, aracı kullanırken manevra yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Aracınızın ABS’si bozulduğunda normal fren sistemi çalışmaya devam eder. Lakin her araçta bu duruma aynı değildir. Modele göre farklılık göstermektedir. Bunun yanında çözüm olarak ise ESP Lamba arızasında olduğu gibi bir çekici çağırmak ve servise gidip çözüm yolları aramak yapacağınız en mantıklı hamle olacaktır. 

ABS Arıza Lambası Yanma Nedenleri

  • Gösterge lambasında ABS Arıza Lambası yanmaya başlar.
  • Yol bilgisayarında ABS ile alakalı hata mesajları karşınıza çıkar.
  • Frene bastığınız zaman kızaklama meydana gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

yabancı dizi izle