Citroen Park Yardım Sistemi Arızası

Citroen marka araçlarda bulunan park yardımcı sisteminin arıza verdiği zamanlar oluyor. Bu arızalar genelde birkaç farklı şekilde oluyor. Peki, citroen park yardımcı sisteminde oluşan arızalar neler?

Citroen Park Yardımcı Sisteminde Oluşan Arızalar1- Park yardımcı devre dışı uyarısı,2- Park yardımcı sensör gözlerinin bozulması,3- Park yardımcı sensörlerinin çalışmaması. 4- Sistem hatası sonucu ekranda devamlı hata yazısının çıkmasıdır.

İlginizi Çekebilir:  Honda Accord Yorumlarım

Citroen Park Yardımcısının Devre Dışı Kalmasının Sebepleri Nelerdir?

Renault marka araçların park yardımcısının devre dışı kalması durumda bu sorun bazen kısa sürede geçerken bazen uzun süre devameder. Bu sorun bazı sebepten kaynaklanır.

1- Elektrik kablosunun zarar görmesi,

2- Kablo oksitlenmesi,

3- Sensörlerin içine su girmiş olması.

İlginizi Çekebilir:  Hayabusa Kaç Litre Yağ Alır?

Bazı kullanıcılar araçlarını yıkadıktan sonra ya da yağmur yağması sonucu bu sorun ile karşılaştıklarını dile getiriyor. Sensörlerin su sızdırması bu soruna sebep oluyor.

Citroen Park Yardımcısının Devre Dışı Arızası Verince Yapılması Gerekenler

Kablonun oksitlenmesi durumunda ya da sensörlerinin su sızdırması durumunda uyarı ekranda birkaç saniye sonra geçer. Birkaç saniye ya da uzun süre bu sorun sürse de arabaya tekrar bindiğiniz zaman yine aynı sorun olursa mutlaka yetkili servise götürün.

İlginizi Çekebilir:  Araba Yağsız Çalışırsa Ne Olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara