Hayvanlar

Civciv Kuş Yemi Yer mi?

Beslenmekte olan civciv kuş yemi yer mi? Özellikle evinde keyif için birkaç tane civciv besleyen kişilerin sormuş olduğu sorulardandır. Civcivler genelde tohumlar, böcekler, solucanlar ve bitkiler ile beslendikleri için kuş yemeni de rahatlıkla yiyebilirler. Bunun yanında civcivler için üretilmiş olan özel yemler de bulunmaktadır. Saymış olduğumuz tohumlar, böcekler, solucanlar ve bitkilerden hariç olarak, özellikle civcivin kendisi için hazırlanmış olan özel karışımlı yemler ile beslenmesi, civcivin gelişimi açısından çok daha olumlu etkilerin görülmesini sağlar. 

Civciv kuş yemi yer mi? Soran ve bir üst paragrafta evet cevabımızı okuyan kişiler, her ne kadar kuş yemi ile civcivi de besleyebilseler de özel karışımlı civciv yemleri kadar gerekli protein ve mineralleri civcivin kuş yeminden alması mümkün değildir. Bundan dolayı mutlaka belirli aralıklarla veya belirli bir düzen ile özel karışımdır civciv yeminin yemeklerde civcivinize verilmesi gerekir. Böylece protein, karbonhidrat, vitamin ve mineral açısından zengin olan civciv yemi sayesinde yavru gerekli olan yüksek proteine sahip yem ile beslenme İmkanına sahip olur. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi