Pomeranian Boo Tercih Edilmesi İçin 7 Neden

İlgiye ve sevgiye hep aç olan bu köpek cinsleri oldukça enerjik ve ailesine düşkündür. Oyuncak gibi görünen Pomeranian Boo köpekler; çocuklar tarafından minik bir köpekçiği anımsattığı için özellikle oyun oynama içgüdüsü uyarıyor. Yüzleri değişkenlik gösteren bu ırkın köpekleri; küçük ve çok tüylü bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. 

Çok popüler bir ev köpeği olan Pomeranian Boo; oldukça yumuşak tüylere sahiptir. Boyu genelde; 18 – 30 santimetre arasındadır. Renkleri ise; kahverengi, turuncu, siyah ve beyazdır. Tabi ki hangi renkte olursa olsun oldukça tatlı ve sevimlidirler. 

Oyun Oynamaya Tam Anlamıyla Bayılıyorlar 

Hayat dolu olan Pomeranian Boo’ların hayat enerjisi oldukça yüksektir. Bu yüzden o küçücük bedenlerinin altında tam bir enerji kaosu yatmaktadırlar. Hareket etmeyi çok severler. Kısa dışarı egzersizleri onlar için tam anlamıyla hayatın anlamıdır. Bu yüzden dışardayken çok eğlenebilirler. 

İlginizi Çekebilir:  Köpeğim Neden Ayak Ucumda Yatıyor?

Sizde Hareketli Biriyim Diyorsanız Sizleri Tamamlar 

Sizlerde oyuncu ve hareketli bir kişiliğe sahipseniz tam size uygun bir köpek cinsidir. Suratları oldukça tatlı olan bu köpekleri oyun halindeyken görürseniz öpücüklere boğabilirsiniz. Sanki gülüyormuş gibi duran surat ifadeleri; herkesi kendisine çekecektir. Aktifim ve enerjim hep yüksek diyorsanız köpeğinizle dans bile edebilirsiniz. 

Çok Zeki Aşırı Akıllı 

Yaptıklarına sizlerde zamanla çok şaşıracaksınız ama sizin ses tonunuzu iyi bir şekilde kavrayacaktır. Verdiğiniz komutların hiçbirinden dışarı çıkmayacaktır. Sizlerde sizin sözünü dinleyecek bir köpek arıyorsanız; Pomeranian Boo cinsi köpekleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. patibul.com size nu konuda yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Köpekler Haşlanmış Mısır Yiyebilir mi?

Sizleri Önemserler ve Takip Ederler 

Küçücük boyları ve türlü türlü huyları olan bu köpek cinsleri sizleri en kısa zamanda anlar. Yapmasını istemediğiniz bütün hareketleri için çok yüksek olmayacak bir şekilde ‘’Hayır!’’ diyebilirsiniz. Zamanla el ve kol hareketlerinizi de dikkate alacaktır. Her köpekte olduğu gibi doğru eğitim vermek oldukça önemlidir. 

Egzersiz İhtiyacı Oldukça Azdır 

Küçük bir bedene sahip oldukları için ev içinde oyunla zaten oldukça çok yorulacaklardır. Egzersiz ihtiyaçlarını oyunla karşılayan bu köpek cinsleri; bahçeli bir evde yaşıyorsanız, zaten onun için dünyaları vermiş olacaksınızdır.

Oyun Oynamak Eşittir Spor 

Bahçeli bir evde daha rahat koşturup, kendi egzersizlerini kendi kendine karşılayacaklardır. Bahçe oyunları ile onun sosyalleşmesini sağlayacaktır. Küçük bir bahçeniz bile varsa onun için kocaman bir alan olacaktır. Yavru iken aldığınız Pomeranian Boo cinsi köpekler; sosyal ortamlara yavruyken alıştırılmalıdır. 

İlginizi Çekebilir:  Kedi Turşu Yer mi?

Küçük Bedenlerinin Altında Kocaman Bir Dünya Var 

O kadar küçük ve minik olduğuna bakmayın. Bazen başından büyük işlere neden olabilir. İlgiye aşık olan bu köpek cinsleri sizlerin dikkatini çekmek ve ilgilenmeniz için bazen başını ufak tefek sorunlara sokabilir. Tabi ki bunu istemediğinizi belirttiğiniz anda ise o huyunu terk edecektir. Oldukça zeki olan bir köpek ırkı olduğundan sizleri takip edecektir. Eğitimlerini doğru vermenizde yarar vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi