Teknoloji

Clear Data Huawei Ne Demek?

Huawei telefonlarda Clear Data terimi Türkçesiyle birlikte ‘’Veri Temizleme’’ anlamına gelmektedir. Cihaz içerisinde genellikle hard reset veya normal format yapacağımız zamanlarda bu terimle karşılaşarak ne olduğundan sıkça söz edebiliyoruz. Hard reset, cihazda yer alan bütün verileri siler ve hiçbir ortada hiçbir bilgi bırakmaz. Clear Data seçeneği ise yalnızca belirli verileri silerek önbellekteki alanı temizlemektedir. Yani oldukça kısa ve pratik bir şekilde işlem tamamlanır.

Huawei telefonunda Clear Data seçeneğini kullanmak isteyenler çoğunlukla internet tarayıcılarındaki veriyi silmek için kullanmaktadır. Giriş geçmişi, tarama geçmişi, önbelleğe alınmış sayfalar, çerezler, şifreler, site ayarları ve ana sayfa haber önbelleği seçeneklerinden istediğinizi seçerek silebilirsiniz. Diğer Android cihazlarda farklı şekilde bulunan Clear Data, Huawei için fazlasıyla özel bir alandır.

Özelliğin kullanımı oldukça kolay olduğu gibi bulunduğu yerde fazlasıyla kolaydır. Clear Data özelliğinden faydalanmak istiyorsanız Ayarlar> Verileri Temizle adımlarını izleyebilirsiniz. Bu noktada bulunan yerden temizleme işini her türlü detayına göre paylaştırarak işlem yapabilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.