Teknoloji

Kara Listeye Ekleme Huawei Ne Demek?

Huawei cihazlar son zamanlarda oldukça popüler olarak kullanım oranı devamlı artmaktadır. Yeni kullanmaya başlayan kişiler bazı terimleri tanımakta zorlanabiliyor ve yabancılık çekebiliyor. Bunlardan bir tanesi olan ‘’Kara Listeye Ekleme’’ ifadesi arama tarafında karşımıza çıkan ibarelerden bir tanesidir. Bu yazımızda bu ifadenin ne anlama geldiğinden ve nasıl kullanabileceğinizden söz edeceğiz.

Kara Listeye Ekleme Huawei cihazlarda istenmeyen numaraları kolaylıkla engellemenizi sağlayan bir alandır. Alanı kullanarak belirli numaraları engelleyebilir ve tamamen kendinize erişim gelmesini sonlandırırsınız. Çoğu Android cihazda spam kutusu olarak bilinen bu yer, oldukça faydalı ve kullanılan bir bölümdür.

Kara Listeye ekleme bölümünü yalnızca istemediğiniz aramalar için değil gelen spam ve bot mesajlar içinde kullanabilirsiniz. Listeye eklenen numaralar ve mesajlar ise size anlık olarak düşmeyerek bu bölüme düşmektedir. Yani daha sonra bu alana giriş yaparak gelen arama ve mesaj seçeneklerini detaylıca görebilirsiniz. Buraya giriş yapmak içinse ayarlar bölümüne tıklayarak alt tarafta kalan kısımdan bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.